Dnešní „veselé“ téma začínáme paradoxně smutnou vzpomínkou. Úplně první příspěvek od čtenářky Lucie není ani aprílový, ani humorný. Ale zveřejníme ho, poněvadž i přesto všechno v něm smích léčil.

Dobrý den, nevím jestli se můj příběh hodí přímo k tématu, jestli mají ženy smysl pro humor, ale chtěla bych vám napsat o své sestře, jejíž humor mi pomohl překonat zlé období.

Když je člověk dítě, směje se pořád, každé hlouposti. Dětský smích je nejhezčí, upřímný a bezelstný, vidím to u svých dětí. Bohužel se postupem času mění, někdy i vytrácí. U mě přestal v osmi letech, když nám zemřela maminka. Měla rakovinu. Mojí sestře bylo v té době 17, a společně s tátou mě vychovala. I jí muselo být po mamince strašně smutno, ale pamatuju si, že se pořád smála, pořád se mnou dělala nějaké blbosti.

Moje sestra působí na veřejnosti jako strašně veselý člověk, já ne, já jsem hodně uzavřená. Možná je to důsledek toho, že jsem tak brzy přišla o mámu. Sestra děti mít nemůže, dlouho se neúspěšně léčila, a teď už je jí přes 40, už ani nechce. Naše děti ji mají jako druhou maminku. Kdykoliv k nám přijde, naše rodina úplně ožije, děti se na ni strašně těší a já s manželem taky. Jednou jsem jí říkala, že ji závidím tu její neustále dobrou náladu, její nakažlivý smích a ona mi na to odpověděla: „Luci, a co mám dělat? Vždyť bych se z toho všeho musela zbláznit. Když umřela mamka, plakala jsem tajně, abys to neviděla, táta nevěděl co dál a ty jsi byla moc malá na to, aby ses jenom trápila.“
Nikdy ji to nezapomenu. I když jí nebylo do smíchu, její smích a dobrá nálada mi pomohl překonat nejhorší období, vyrovnat se se ztrátou naší maminky.
Děkuju Ti Jani.

Lucka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Přiznám se, že po přečtení se u mě místo slz smíchu objevily slzy pláče. Ale je to moc krásné sesterské vyznání - a určitě se vztahuje k tématu. Jsem ráda, že jste napsala.
Děkuji a pozdravujte Vaši sestru.
Saša

 

Téma dnešního poaprílového dne 2. dubna: Mají ženy smysl pro humor?  

Já říkám, že mají !

  • Dokážete si udělat legraci samy ze sebe?
  • Dokážete přijímat humorné narážky, týkající se vaší osoby?
  • Dokážete pobavit okolí?
  • Myslíte si o sobě, že jste vtipná?
  • Pamatujete si vtipy?
  • Máte ráda černý druh humoru?
  • A co sprostý humor?
  • Myslíte, že muži mají úplně jiný humor i smysl pro humor než ženy?
  • Jste s partnerem naladěni takříkajíc na stejnou vlnu?
  • Nachytal vás včera někdo aprílem?

Vše o humoru – vesele i vážně
pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jedna z veselých pisatelek obdrží stolní hru Jenga - pro šikovné hráče, skládající se z 48 dřevěných dílů, pravidla hry uvnitř. :)

hra

Reklama