„Nedávno jsme oslavili pětileté výročí vztahu a celých těch pět let to máme jako na houpačce. Kratší období, kdy jsme spolu šťastní, střídají delší časové intervaly, kdy se buď míjíme a nemluvíme spolu, nebo se pořád hádáme. Naše představy o životě a trávení volného času se totiž dost liší. Já jsem spíš samotářka a přítel je společenským tvorem,“ líčí Lucie.

un.jpg
Foto: Shutterstock

Pár byl několikrát před rozchodem, ale nikdy k němu nakonec nedošlo. Po hodinových diskuzích se vždy dohodli, že dají vztahu ještě šanci. Následovaly chvilkové líbánky, kdy se jeden snažil přizpůsobit tomu druhému, ale nikdy to dlouho nevydrželo.

„V posledních měsících jsem došla k závěru, že Petra už asi ani nemiluju. Mám ho sice moc ráda, do jisté míry mě přitahuje, ale láska to není. Jenže se mi ho nechce opouštět. Svým způsobem jsem zvyklá i na ty naše hádky. A taky spolu bydlíme v bytě v Praze a ze svého platu bych si nedokázala zaplatit vlastní bydlení. A na spolubydlení už si připadám přeci jen docela stará,“ popisuje Lucie.

Ta se domnívá, že ani Petr to nemá s láskou k ní nijak žhavé. Myslí si, že důvodem, proč se s ní ještě nerozešel, je jeho pohodlnost. Lucie se totiž stará o domácnost a Petr má naklizeno, navařeno a nakoupeno a proti občasnému sexu také ani jeden z nich nic nenamítá.

„Od kamarádek pořád poslouchám jen to, jak jsem blbá. Prý bych se s Petrem měla rozejít a měla bych si najít někoho lepšího, kdo si mě vezme a budeme spolu mít děti. Po rodině do budoucna toužím, ale na tenhle radikální řez prostě nemám odvahu. Jsem pohodlná a bojím se budoucnosti bez Petra,“ uzavírá Lucie.

Zdroje: respondentka Lucie

Čtěte také:

Reklama