Co se může nacházet v takovém bytě po babičce? To se dozvíte v příspěvku od další pisatelky, která se podepsala jako Lucie.

Dobrý den
Zdědila jsem byt po své prababičce a díky tomu, že jsme ji stěhovaly do domova s pečovatelskou službou, tak její byt zůstal přímo skladištěm všeho možného.
V první řadě bylo potřeba se trochu probrat věcmi, které by ještě mohly posloužit a které už jsou opravdu na vyhození, nebudu se zde vypisovat o tom, jak jsem si nechala pár vařeček, utěrek a jiného kuchyňského náčiní..
O čem Vám chci říct, že jsme si schovaly je starožitný šicí (ještě šlapací) stroj, který je ručně vyřezávaný a tak nádherně zachovalý, že ho prostě nejde vyhodit.
Navíc jsme ve sklepě našly psací stroj, takový ten v kufru..,starší asi vědí, který myslím. Nevím jestli nám tyhle věci ještě k něčemu budou, ale byla by obrovská škoda je vyhodit.., časem si myslím, že je stejně předáme zase o kus dál, ale ta hodnota bude určitě vysoká.
Jediné co si určitě nechám, jsou zlaté hodinky, které jsem zdědila. Sice je nenosím, ale je to taková památka na prababičku a třeba je jednou moje dcera unosí, jako rodinné dědictví :o)

Lucie

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Jestli jste četla můj dnešní tematický článek, tak už asi víte, jak Vám rozumím, protože i v našem bytě se nachází šicí, šlapací stroj po babičce :)
A máte pravdu, jsou věci, které prostě vyhodit nelze.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Památky po (pra)rodičích

  • Máte doma nějakou památku po mamince, po babičce, po tatínkovi, po dědečkovi, po tetě, pratetě…, na kterou nedáte dopustit?
    A nemusí jít o velké věci. Ale třeba i o prstýnek, náramek, knihu, památník…

Pište a klidně posílejte i fotografie (nejvýš dvě)
Budu se těšit

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: Kriminálním románem autorky Gillian Flynnové: Temné kouty a k tomu přidáme i antiperspirační krém Rexona.

ddddd

Reklama