Je jí třicet. Je krásná, pracovitá, úspěšná a šťastně zadaná. Vlastně právě kvůli tomu poslednímu představuje tento rozhovor takový protipól k nedávnému článku, kde jsme si povídaly, jak dnešní mladé ženy marně shánějí partnera, se kterým by jim bylo fajn. Možná že sport, kterému se Lucie se zápalem věnuje celý život, nabízí jako bonus k propoceným tričkům muže snů...

Lucie Reichlová je absolventskou VŠB v Otravě. Právě tam také propadla aerobiku, od kterého se dostala až ke svým současným sportovním aktivitám, které zahrnují nejrůznější náročné závody po souši i ve vodě, kde pohoří i mnozí tvrdí chlapi. A ještě se při tom dokáže smát…

Lucie Reichlová

Lucie, začněme hned tím, co je pro tebe poslední měsíce aktuální. Na většině fotek se brodíš bahnem, šplháš po laně, běháš cestou necestou a následně ti na krku visí nějaká medaile. Vysvětlíš nějak úplným neználkům, v čem tkví kouzlo těchto akcí. A vzpomínáš si na první okamžik, kdy jsi zatoužila se takové akce zúčastnit?
Ano. Je to už více jak rok, kdy jsem začala sledovat akci Spartan Race na Facebooku. Po zhlédnutí fotek ve mně tato akce vyvolala zvědavost. Zrovna ve stejnou dobu trenér Filip Raptopulost ze 3D Fitness organizoval skupinu do Litovel Spartan Sprint. Pověděla jsem o tom svém příteli Pepínovi, který je sportovně založen a pořádá sám řadu zajímavých akcí, a zeptala se, zda by to se mnou absolvoval. A on řekl, že ano (úsměv). Sice moc nevěděl, co ho čeká, ale o to to bylo zajímavější.

Závodu se tehdy zúčastnilo tisícovky stejně nadšených „Sparťanů“. Atmosféra byla úžasná, na trati jsme nepotkali nikoho, kdo by vám nepodal pomocnou ruku, nezeptal se, zda jste v pořádku, když jste upadli. Právě tohle dělá tento závod výjimečným. Všichni startují sami za sebe, ale nenechají vás ve štychu.

Lucie Reichlová

s přítelem...

Líbí se mi tento typ akcí, který prověří vaši fyzickou i psychickou kondici. Když to děláte s radostí a se zápalem, tak i nějaká ta medaile vám přistane na krku.

A co pro tebe konkrétně znamená fyzická kondice a jak moc důsledně na ni pracuješ?
Znamená pro mne hodně, a proto pravidelně sportuji. Jídelníček si sice úplně nehlídám, ale snažím se nepřejídat. A jíst v pravidelných dávkách, zařazovat hodně ovoce, zeleninu, atd. Na fyzické kondici důsledně nepracuji, jako že bych dřela pravidelně ve fitku, spíš dělám více aktivit najednou (kolo, turistika, plavání, inline, běh, aerobik, lyžování). To mne nejvíce baví - ta pestrost.

Kdo tě vlastně přivedl ke sportu? A vzpomínáš si na nějaké chvíle, kdy tě pravidelnost cvičení doslova vytáhla z nějaké bryndy, problémů či splínu?
Ke sportu jsem se přivedla sama. V mládí jsem zkoušela různé kroužky (tanečky, keramika). V patnácti jsem pravidelně navštěvovala aerobik na ZŠ v Karviné. Když jsem nastoupila na VŠ v Ostravě, udělala jsem si kurz Instruktor aerobiku a začala vést své lekce v Karviné.

Lucie Reichlová

Určitě mne sport už několikrát vytáhl ze splínu. Znáte to. Něco se vám v práci nepovede, rozejdete se s přítelem, či se s někým nepohodnete - a sport je pak nejlepší způsob, jak následným chmurám předejít.

Dá se říct, že máš díky sportu i svou lásku? Myslím tím, jak jsi poznala svého současného partnera, s kterým je vidět, že vám to klape ...
Ano, díky sportu jsem poznala svého Pepina. Je to přesně tři roky, kdy moje kamarádka Iva Mojžíšková ve spolupráci CK Frčíme organizovala aerobikový zájezd na Korsiku. Jela jsem s ní a tento zájezd zrovna průvodcoval majitel zmíněné CK - Josef Křetínský (přezdívaný Pepíno). Seznámili jsme se tam, přeskočila jiskra a byla ruka v rukávě.

Lucie Reichlová

Co bys vzkázala čtenářkám, které stále zvažují, že by měly začít cvičit, ale zatím zůstává jen u toho „Bycha“?
Čtenářkám bych ráda vzkázala, že nikdy není pozdě začít cvičit. Pokud o tom teď přemýšlíte, běžte do toho hned. Žádné výmluvy, žádné plány, že začnete až zítra nebo za týden. To už totiž asi nikdy nezačnete. Nebojte se oslovit trenéry ve fitness centrech, popřípadě kamarády, kteří se tomu věnují. Určitě vám velmi rádi poradí, pomohou. Domluvte si pár tréninku s osobním trenérem a uvidíte, že po pár lekcí si to zamilujete.

Fotografie v článku pořídil povětšinou její přítel, jenž o Lucii říká:Mám vedle sebe partnerku, která je ochotná se mnou ujet 100 km na kole, jít 30 km lesem a nakonec zabloudit, ponořit se do bahna a pak se v něm plazit po mém boku, sekat celý večer dřevo nebo trávu, spát jen tak na pláži ve spacáku, vypít láhev Kapitána Morgana za jeden večer, jezdit za mnou hodiny a stovky kilometrů vlakem a určitě jsem na plno věcí zapomněl... Kdo má takové štěstí?

Přečtěte si také:

Reklama