A jak sama říká, pokaždé se na hodiny těší. Díky jejich domácí „přípravě“ se v angličtině zdokonaluje i ona sama.
5d6d39c8cd0a3image.png

Mluvíte anglicky? Jak byste zhodnotila svoji úroveň?
Angličtinu se učím už od dětství, ale stále pluji na komunikativní úrovni. 

Vzpomněla byste si na svého prvního učitele angličtiny?
Určitě. Byl to pan učitel Nesporý, docházel na hodiny angličtiny do naší mateřské školy. Chodila jsem k němu i na navazující kurz angličtiny.

Dostala jste se někdy do situace, kdy Vám znalost nebo naopak neznalost angličtiny usnadnila nebo naopak zkomplikovala život?
Znalost tohoto jazyka mi usnadňuje život při každé cestě do zahraničí. Často jsem ale tratila na tom, že má angličtina není výborná. Kdybych v ní byla jistější, mohla jsem moderovat několik výjimečných akcí. Co ale není, může být. I když to jde s věkem složitěji, věřím, že se člověk může cizí jazyk naučit kdykoli. Stačí jen chtít. Já tu motivaci postupně ztrácím a opět zase nacházím. Teď jsem zrovna ve fázi, kdy se angličtině věnuji každý den, a to právě i díky dětem.

Jste velice aktivní a pracovně vytížená. Máte dvě malé děti. Jak se Vám daří skloubit rodinný život s životem profesním?
Mám to určitě jednodušší než jiné maminky, které mají pevnou pracovní dobu. Pořad Sama doma moderuji jen čtyři dny v rozmezí tří týdnů, ostatní práci se snažím naplánovat do dnů, kdy může hlídat manžel. Někdy se toho sejde víc najednou, jsou ale týdny, kdy nemám vůbec nic a jsem pouze s dětmi. Ale to se stejně nezastavím, vždyť to zná každá maminka :).

Co je pro Vás při výchově dětí nejdůležitější?
Láska a trpělivost. Trpělivost obzvlášť :).

Jakou budoucnost byste si pro ně přála?
Moc bych si přála, aby mé děti byly zdravé a měly v životě štěstí na slušné lidi, to především.  Aby sportovaly, cestovaly, poznávaly….  Radovaly se z každého dne, vybraly si profese, které je uživí a budou je bavit.
5d6d39d5b59b0image.png

Proč jste se rozhodla přihlásit své děti do kurzů angličtiny už v předškolním věku?
Protože vím, že cizí jazyk se v raném věku mohou naučit přirozeně, bez velkého drilu a mohou si snadno osvojit i skvělou výslovnost.

Vaše děti navštěvují kurzy angličtiny Helen Doron English. Čím Vás metoda výuky podle Helen Doron zaujala?
Tím, že nabízí výuku už pro tak malé děti, v malých skupinách, a že učení probíhá velmi přirozeně a zábavně. Ti nejmenší si chodí do center Helen Doron English vlastně hrát.

Co pro Vás bylo rozhodujícím faktorem při výběru jazykové školy?
Systém výuky, osobní doporučení, kladné recenze a také vzdálenost od místa bydliště.

Považujete za důležité, aby se děti s angličtinou seznamovaly už v raném dětství? Proč?
Někdo vynáší argumenty proti učení dalšího jazyka v raném dětství, ale já si nemyslím, že by byly moje děti přetěžovány tím, že poslouchají nejen češtinu. Znám bilingvní děti, které nemají problémy s mateřským jazykem a znám děti, které mluví jen česky a v sedmi letech dochází s nedokonalostmi ve výslovnosti na logopedii… Já si myslím, že největší výhodou výuky angličtiny v raném dětství je to, že to pro děti vlastně není klasické učení – biflování.

Co Vaše děti na hodinách Helen Doron nejvíce baví? A co se nejvíce líbí Vám?
Davídek chodí na hodiny rád, těší se na lektorku, baví ho, že jsou do výuky zapojené moderní technologie. Když jsem se ho zeptala, co ho baví nejvíce, odpověděl mi, že všechno :). Lola je ještě malá, aby se podobně vyjádřila, ale když řeknu, že jedeme na angličtinu, už hledá batůžek a říká „Hello, Hello!”. Líbí se mi, že Helen Doron má promyšlené i učení na doma. Rodiče nemohou spoléhat na to, že se děti při docházce jednou či dvakrát za týden naučí v angličtině perfektně rozumět a komunikovat. Je potřeba dbát na každodenní poslech. Při písničkách a příbězích, které dětem pouštím, se hodně učím i já samotná.

5d6d39f2a31b6image.png

Doporučila byste Helen Doron English ostatním matkám? Proč?
Doporučuji jen věci či služby, které mám sama ozkoušené, se kterými jsem spokojená a vím, že fungují. HD doporučuji ostatním a ráda. Jen opravdu připomínám, že pokud chcete vidět u dětí výsledky, musíte na angličtinu myslet i doma, dbát na pravidelný poslech.

Více inspirace od Lucie Křížkové najdete na videu

Lucie Křížková

Miss ČR z roku 2003 se narodila v roce 1984 v Příbrami, kde se mimo jiné 12 let aktivně věnovala sportovní gymnastice. Po ukončení všeobecného gymnázia vystudovala obor Politologie na Filozofické fakultě ZČU v Plzni a Právo na tamní Právnické fakultě. Její hlavní profesí se na několik let stal modeling. Od roku 2013 ji můžeme pravidelně vídat na obrazovkách České televize jako moderátorku pořadu Sama doma.

Je maminkou sedmiletého syna Davida a dvouleté dcery Loly.

Reklama