Jmenuji se Lucie, svátek slavíme 13. prosince.

Moje jméno si mě našlo:))) Moje rodiče si moc přáli po narození prvorozeného syna ještě holčičku ale, druhé těhotenství nedopadlo dobře a skončilo. Po roce se stal zázrak mamka znovu otěhotněla. Rodiče měli vybraná 2 jména Marcela nebo Lucie. Jaké bylo překvapení když, mamce oznámili že, čeká dvojčata a pravděpodobně holčičky v té tobě nebyl ultrazvuk tak dokonalý jako dnes. K tomu těhotenství bylo rizikové a celý 9měsíc mamka s náma proležela na rizikovém v porodnici. První děvčátko moje sestra dostala jméno po mamce a babičce Marcela a tak  vznikla 3 generace Marcelín. Já jsem dostala jméno Lucie s kterým, mám mnoho společného.....aniž bych já či rodiče znali donedávna význam mého jména. Jméno Lucie se rodičům jen jednoduše líbilo.

Zřejmě jméno Lucie bylo zvoleno vzhledem k mé budoucí povaze jakousi „vyšší mocí“. Nebo že, by mou povahu ovlivnilo jméno to opravdu nevím...:))))) Moje oblíbené a šťastné číslo je 7, tajemnně občas působím jsem prý andílek a kam vstoupím se místnost rozzáří působím tak hlavně na malé děti a staré lidi- zřejmě to dělá můj vzhled blond dlouhé kudrnaté vlasy, dětský obliček a můj úsměv, žádné domácí práce mi nejsou cizí ani smejčení pavučin, alchymii používám především v kuchyni a při vymýšlení nových receptů také mám zálibu v alternativní medicíně, bylinkách....kariéra na mě ještě někde čeká do budoucna. Zatím mě stačí dobrý pocit a ikdyž mé nasazení kvůli nemoci není 100 %  vše co dělám, dělám s láskou. Plnou podporu a energii nečerpám jen s jména mého já ale, mám jí od rodičů a přátel. Sílu a chuť o lepší můj malý i velký svět mám pořád.....Jen červená barva není mou oblíbenou barvou mám ráda odstíny modré nebo černou barvu v které, se citím pohodlně. A s muži to taky tak není .. 

 S pozdravem LusyZ

Co znamená jméno Lucie: Její jméno pochází z latinského lux, což znamená světlo. Zpívá a dává naději, že po tmě se k nám vrátí světlo. Jméno Lucie je tedy plné světla. Však také ve Švédsku se svátku sv. Lucie říká Svátek světel; je písemně doložen již roku 1780. U nás pochází první písemná zmínka o Luckách z roku 1804 od známého Jana Jakuba Ryby, autora slavné České mše vánoční.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A jaké je vaše jméno? To je téma pro dnešek.

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Reklama