Lucie je žena činu. Když v těhotenství nabrala kila, která ji nehodlala jen tak opustit, položila se do problematiky hubnutí natolik, že dnes sama radí ohledně zdravého životního stylu. A co víc - dokonce se stala tváří jedné sportovní značky, pro kterou nafotila prezentační fotky.

A protože začátek roku mnohé svádí k tomu, abychom na sobě trochu zapracovali, položili jsme sympatické mladé mamince několik otázek. Věříme, že její odpovědi vás mohou inspirovat k vlastní cestě nejen za vysněnou postavou, ale hlavně za zdravím.

Lucie, pojďme si v kostce představit váš život před tím, než se vám narodila kouzelná dcerka.
Pocházím z malé vesničky na Vysočině, takže docela obyčejný až stereotypní život. Ten se mi začal od základů měnit v roce 2007, kdy jsem odjela za prací do UK. Po návratu jsem se upnula na sport - přišla licence aerobiku, licence výživového poradce atd. Teď vytvářím jídelníčky na míru, předcvičuji a propaguji sportovní oblečení značky Feel Joy a Nessi.

Lucie Hantáková, foto: Feel Joy

V těhotenství jste nabrala 25 kilogramů, s kterými jste se nechtěla smířit. Jak jste s nimi bojovala a co dnes víte, že už nefunguje, případně naopak funguje.
Ano, celý život bojuji s kily navíc, ale po porodu to byl extrém. S tím jsem se nechtěla, ani vzhledem k tomu, co dělám a čemu věřím, smířit. Dala jsem si cíl a za tím jsem si šla, vlastně ještě jdu. Poporodních kil jsem se zbavila za rok a čtvrt. Ted mi zbývá dopilovat ten zbytek, ale už jsem na tom lépe než před otěhotněním. Na svém webu mám grafy o tom, jak mi to vše šlo. Nejen za sebe mohu říct, že zaručeně na hubnutí funguje pohyb ruku v ruce s jídelníčkem na míru. A určitě ne žádné nesmyslné diety z časopisů.

Lucie Hantáková

Předpokládám, že jak jste se sama více a více nořila do všech tajů hubnutí, inspirovalo vás to k tomu, abyste tyto informace předávala dál. Jak to vše konkrétně probíhalo?
Pořád se učím a to, co již vím a umím, ráda posílám dál. V lednu odstartuji soutěž For my perfect body II. - cílem je inspirovat a vést lidi k lepšímu a zdravějšímu stylu života. Jsem pyšná, že jsem odstartovala například i lepší život jedné slečně, která následně shodila 15 kg tuku.

Vaše články se objevily také v řadě časopisů, radíte ženám na různých akcích. Jaké máte ohlasy na vaši činnost?
Lhala bych, kdybych řekla, že vždy pozitivní. Ale s těmi, se kterými pracuji, vycházím skvěle a jsem za to moc ráda.

Lucie Hantáková

Obecně se tvrdí, že začátek roku není ohledně hubnutí nejšťastněji zvolené období, ale ten nový diář prostě láká k podobným činům. Co byste všem těm natěšeným ženám, které čekají na Nový rok s úpravou životního stylu, vzkázala?
Je jedno, kdy člověk začne, důležité je začít, vytrvat a hlavně si to srovnat v hlavě. Pak se z toho stane životní styl, který už neopustíte.

Už jsme si spolu jednou povídaly, jak je hubnutí mnohdy těžké pro maminky, které se celý den točí kolem dětí a na sebe moc času nemají. Vím, že se o tom všude píše, ale stejně, máte nějakou vaši opravdu osobní radu, která funguje? Často stačí opravdu drobnost, nebo si ji pouze uvědomit...
Naplánovat si den předem, pak zvládnete skloubit jak dítě a domácnost, tak i sebe (strava, cvičení, práce)

Jak nyní vypadá váš všední den?
Každý den je jiný... Jediné, co je stejné, že vstáváme kolem sedmé hodiny. Na každý den je jiný program. Chodíme do místní školičky si hrát s dětmi, na procházky, závodíme, plaveme, společně vaříme i jíme - snažím se dodržovat pravidelnost a vyváženost jídel. No a čas, kdy dcerka spinká, se věnuji své vášni - projektu Be Fit With Lucie.

Lucie Hantáková, foto: Feel Joy

A jak probíhaly svátky vánoční? Pekla jste například cukroví?
Kupodivu poprvé v životě jsem zůstala na stejné váze. Nějak mě to jídlo ani nelákalo, teda až na salát a kapříka - na toho se těším celý rok. Já na sladké nejsem, takže jsem upekla jen žitné skořicové sušenky pro dceru Karolínku.

Prozraďte na závěr, jaké máte plány na příští rok a kde s s vámi čtenářky mohou setkat, případně i poradit ohledně zdravého životního stylu...
V dubnu připravuji druhý ročník brněnské cvičební akce Feel Joy a Nessi TOUR. Setkat se se mnou mohou také na všech akcích Aerobicmanie i na Fun aerobic v Olomouci. Kalendář všech cvičebních akcí na najdete na www.aerobic.cz.

Kontakt:

www.luciehantakova.cz

foto: Lenka Dvořáková (fotografie s dcerou) a Feel Joy (ostatní)

Přečtěte si také

Reklama