profimedia-0612835837.jpg
Foto: Profimedia

Když jsem doma řekla, že bych chtěla být zpěvačkou, táta z toho nebyl vůbec nadšený. Raději by byl, kdybych dělala nějaké řemeslo,“ vzpomínala Lucie u příležitosti křtu desky dvou mladých mužů Lucie Bílá. Tatínek jí prý dokonce navrhoval, zdali nechce jít pracovat do místní sklárny. Naštěstí si za svým snem šla, ale ke sklu se přece jen nyní vrátila. Z korálků vyrábí různé přívěšky, růžence a náramky. Většinou je draží a za získané peníze kupuje invalidní vozíky. Tentokrát se je rozhodla darovat Benovi & Mateovi pro štěstí.

BEN & MATEO
Od loňského léta, kdy se dali kluci dohromady, už je venku pět jejich klipů a na kanálu Youtube.com se zařadily mezi nejpopulárnější videa. Celkem už mají téměř 1 700 000 zhlédnutí a každý den přibývají další.
Jejich debutové album Až ke hvězdám je plné hitů, podíleli se na něm totiž profíci ve svém oboru. Kluci si ke spolupráci vybrali tým s bohatými zkušenostmi. Produkce ústřední písničky Až ke hvězdám se zhostil Filip Lépeš, který produkoval klipy ikonám jako je třeba Rytmus, Tereza Kerndlová, David Koller, Majk Spirit, nebo Marek Ztracený, hudbu k němu složili Jary Tauber a Ondřej Žatkuliak, který zase spolupracuje s kapelami Kryštof, Mirai či zpěvačkou Olgou Lounovou a spolu s dalšími songy ho otextoval Jakub Abdeslam. Poslední singl Swipe up měl po hudební stránce v režii vnuk kultovního frontmana kapely Olympic Petr Janda nejmladší, jejím duchovním otcem je Pjay, jeden z top influencerů u nás!
Kluci nyní pilně trénují na vysněné koncertní turné, na které už si sice fanoušci kupují vstupenky, a jenž by mělo protnout sedm velkých českých a moravských měst – Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, České Budějovice, Liberec a Pardubice. Ben & Mateo také připravují nové písničky, dvě nyní nahrávají v produkci Tomiho Popoviče, bývalého spolupracovníka Backstreet Boys nebo Dary Rolins.

Protože se jedná o jejich první desku, zavzpomínala zpěvačka i na tu svou. „Ani jsem nevěděla, že moje první deska už vyšla. Šla jsem si jí koupit a zjistila jsem, že na přebalu vypadám strašně. Šla jsem do Supraphonu poprosit je, jestli by ji z prodeje nemohli stáhnout.  Potkala jsem tam ale známého, který mi říkal, ať neblázním, že to jednou budu brát s nostalgií, jako hezkou vzpomínku. A měl pravdu. Moje první deska byl takový dudlík, na který nejsem úplně pyšná, ale chvála bohu za každý první krok.“

S dojetím všem také poděkovala za hojnou účast na akci v jejím divadle. „Jsem ráda, že se mohu obklopovat jen lidmi, které mám ráda a dělit se o toto krásné prostředí. A že můžu dělat co chci, kdy chci a jak chci, že můžu být svobodná, za to jsem vděčná.“