Nadcházející rok bude pro zpěvačku Lucii Bílou ve velmi svižném tempu. Slaví kulatiny, chystá velké koncerty, vydává novou desku a knihu… Na co přesně se můžeme těšit a stíhá si vůbec vychutnat předvánoční atmosféru? Nejen o tom jsme si povídaly při její návštěvě jednoho pražského gymnázia, kam mezi studentky přijela v rámci prevence rakoviny prsu.

Lucko, skončilo vám porotcování v Talentu. Odrazilo se to nějak na vašem volném čase pře Vánoci?

Kdepak, to je jinak. Mám čas rozplánovaný už dávno dopředu. Už teď vím, co budu dělat v létě roku 2017. Jsem běžec na dlouhou trať. Konec roku je pro mě vždy spojený s vánočním turné. Ale hned jak 23. prosince skončí a já rozdám svým blízkým dárky, chystám velké přípravy na svůj dubnový koncert Fifty – Fifty v Bratislavě. Bude to velká show a něco tak mega, že mě už teď mrzí, že mi bude 50 let jen jednou. Své narozeniny budu slavit celý příští rok, a tak, kromě nového CD a knihy, chystám další velký koncert v Praze, a to v O2 areně. To bude pro změnu pastva pro srdce a uši.

luciebila

Zdroj foto: Profimedia

Zmínila jste nové CD. Na co přesně se mohou fanoušci těšit?

Zvolila jsem nového producenta a skladatele. Mým přáním bylo, aby ze mě dostal ještě jinou pěveckou polohu, než jsem zatím kdy dělala. Jsem nad očekávání překvapená! Všechna zatím natočená dema jsou tak nová, že mě to samotnou baví je poslouchat. Je to moderní, čisté a tak krásně jiné a čerstvé. Však uslyšíte. O hudbě by se nemuselo tolik mluvit. Ta se musí tvořit a pak poslouchat. Mám z CD velkou radost a doufám, že potěším i lidi.

Zpíváte s kapelami a hudebníky všech možných hudebních žánrů. Existuje vůbec nějaký, který nevydržíte ani poslouchat?

Nemám ráda „duc duc“. Takové to pořád dokola, co mě znervózňuje. Miluju hudbu, ale před touhle fakt utíkám.

Získala jste dalšího Slavíka za kategorii Zpěvačka roku. Co vás na letošním ročníku potěšilo, případně mrzelo?

Byla jsem nesmírně vděčná fanouškům za osmnáctého Slavíčka a pořadatelům zase za to, že jsem si mohla zazpívat se svou hudební láskou, kapelou Arakain. Po vyhlášení zpěvaček jsem sice musela utéct na koncert do Karlových Varů, ale tam mě čekali tak nadšení diváci, že jsem si užila večer ještě lépe, než jsem čekala.  Samozřejmě že bych ráda stála v Opeře a děkovala s ostatními Karlu Gottovi a tím ho i podpořila. Ale on mě zná a ví, že jsem s ním a modlím se za jeho uzdravení…

Vánoce jsou za dveřmi. Patříte k těm, kteří si vánoční atmosféru užívají už dlouho dopředu, nebo naopak?

Vánoce a vánoční koncerty jsou zdá se za odměnu. Lidé jsou ještě milejší, než kdy jindy, a krom plných sálů vždy jezdím domů s autem plným andělů, růženců a modlitebních knížek, které sbírám. Já mám vlastně díky lidem Štědrý den celé tři týdny…

A co vy a nákupy dárků? Respektive – dáváte přednost praktickým, nebo těm pro radost?

Dávat dárky mě baví ze všeho nejvíc. Zvláště ty, které pohladí. A tak jsem letos začala tím, že jsem pro svou rodnou vísku ozdobila náš strom u kapličky. Slavnostní rozsvícení bylo 1. prosince a já mohla všem svým sousedům říct, jak jsem šťastná, že mám právě tam své „doma“. Je to místo, kde jsem se narodila, a už proto je to místo nejmilejší.

lucie

Od letošního roku jste tetou malého Karlíka. Stíháte si ho užívat?

Mám už synovečka Vojtu a teď malého Káju. Oba bych je láskou „snědla“, ale toho času na ně zase tolik nemám. Jsem ta správná tetička, co ráda rozmazluje, ale co je vždy málem umačká, protože se vidíme tak málo. Mimochodem, ještě by to chtělo do rodiny holčičku. Asi napíšu pod stromek bráškovi…

S časem jste na tom sice bledě, ale co kdyby vás oslovili, abyste šla tančit do StarDance? Přijala byste výzvu?

Oslovili mě už několikrát, ale já skutečně nemám tolik času, abych se tomu mohla věnovat. Je to velká dřina a já obdivuji všechny účastníky. Ale já jsem zpěvačka a mám tolik koncertů ročně, že víc nestíhám.

Přesto jste si našla čas podpořit projekt For You NN Životní pojišťovny, kterému děláte patronku. Týká se, mimo jiné, osvěty v oblasti rakoviny prsu. Přimělo vás to nějak více myslet na své zdraví?

Už dávno vím, že se tato statistika týká i mě, a tak nic nenechávám náhodě. Starám se o sebe, jak nejlíp umím. A jak mi to dovolí ten zmatek v mém životě. Projektu se ale věnuji hlavně proto, že mám potřebu být lidem platná… Zpívání je krásná věc, ale život jím nikomu nezachráním. S For You však ano. A proto jsem pyšná, že jsem jeho součástí.

Setkala jste se vy osobně ve své rodině či mezi blízkými přáteli s touto nemocí?

Ano, mám s ní zkušenost i ve své rodině. A i to hrálo v rozhodování, zda se spojit s For You, či ne, svou roli.

for

Už jste zmínila, že celý příští rok slavíte padesátku. Říká se, že člověk začne tak nějak bilancovat svůj život. Máte i vy ten pocit?

Rozhodně se zdá, že můj věk řeší média víc, než já sama. Je mi moc dobře a mám kondici, jako nikdy. A právě proto mě asi nic spojeného s mými kulatinami neděsí. Naopak. Beru to jako úžasnou příležitost celý příští rok slavit. Už se nemůžu dočkat!

Čtěte také:

Reklama