Módní svět je velkým lákadlem. Spousta žen od útlého věku toužilo pohybovat se v této branži. Lucie je jednou z nich. Svůj dětský sen si pomaličku, ale jistě plní.  

sdKdo je Lucie alias Glara?
Jsem moc šikovná. Už od malička mi všechno šlo od ruky. Číst jsem se naučila ve třech letech. Chodit na splachovací záchod ve dvou. Ve škole mi všechno šlo, na gymplu taky, na vysoké taky. Hraju na spoustu hudebních nástrojů, zpívám ve sboru Nepolíbených panen a podprsenku si nevycpávám, protože to nepotřebuju. Jsem totiž sexy, chytrá a šikovná.

To všechno před tím není pravda, kromě té poslední věty před touhle větou. :-)

Ráda čtu, prolezu antikvariáty, ráda si knížky kupuju. A taky látky mě baví, když se jich dotýkám, překládám je přes sebe, nechávám barvám vyniknout jednu po druhé. Taky dělám nějakou práci pro školu. Výpočty. Jsem chemik. To mě taky moc baví. Ráda si zajedu na festival či jarmark. Líbí se mi jejich atmosféra.

Proč Glara?
Přece si nebudu říkat U medvědí punčošky :-). Ale vážně název Glara vznikl jen v mé hlavě jednoho krásného večera. Uchytil se. Žádný zajímavý příběh s ním spojen není.

sd

Kdy se v tobě probudila touha po šití?
Šít jsem začala po škole. Naši mi dali stroj (rozuměj šicí stroj). Baví mě pracovat rukama. Baví mě tvořit. Do látky se snažím píchat šetrně. Nakupuju zásadně materiály, co nežily, a pokud žily tak o tom asi nevěděly, když z nich ten materiál dělali.

Na jaký druh oblečení se zaměřuješ?
Na oblečení pro sebevědomé, úspěšné a krásné ženy jako jsem například já :-). Mou vizí a cílem je oblékat ženy všech věkových kategorií. Obleče se u mě studentka, žena v zaměstnání, ale také žena na mateřské dovolené. Myslím, že v mé nabídce si vybere každá, která chce vypadat elegantně, sebevědomě, ale také stylově. Ráda ze ženy dělám ženu, proto upřednostňuji šití šatů, sukní, halenek. Oblečení je ležérní, volnočasové, ale také komfortní.

Nebála ses jít do podnikání? Zrovna v módním světě je konkurence veliká…
Je to rozhodně výzva. Ostatně, všechny zásadní věci v mém životě byly výzvy. Myslím, že podnikání jako takové je věc velmi ošemetná. Může se vám dařit, ale také nemusí. Všechny začátky jsou těžké, tudíž nebudu tvrdit, že začít bylo lehké. Chce to najít mezeru na trhu a já věřím, že jsem jí částečně našla. Ženy se rády oblékají dle módních trendů a myslím, že mé kousky tyto nároky splňují. Nenajdete je v obchodních centrech a běžných obchodech. Tímto směrem klasické konfekce ani jít nechci.

Kdo je tvým oblíbeným návrhářem, snažíš se mu nějak přiblížit?
Při navrhování se neustále snažím přiblížit tomu, co vidím v hlavě. Je to ale boj. Snažím se trendy nesledovat, i když v dnešním životě to je v podstatě nemožné. Oblíbeného návrháře nemám, jedu si po vlastní ose a věřím, že jednou budu oblíbeným návrhářem pro mnoho žen právě já. :-)  

sd

Když byste měla ušít něco pro nějakou známou osobnost, pro koho by to bylo a proč?
Nejsem typ osoby, kterou láká šít pro známé osobnosti, ač by mi to přineslo možná úspěch a slávu. Raději zůstanu při zemi a budu dělat především to, co mě baví, což je šít pro ženy, které mají styl.

Dá se vůbec návrhářstvím a šitím uživit? Pokud tedy nejsi Osmany Laffita?
Jasně, dá se tím živit, pokud se zrovna nepotřebujete živit. Snažím se. I když, jak jsem již říkala, začátky byly krušné.

Když se na oblékání podíváš celkově, kde ženy dělají největší chyby?
České ženy mají jednu zásadní vadu na kráse – bojí se. Z toho plyne, že jdou s davem, nosí co ostatní, nechtějí vyčnívat, tudíž jsou nudné. Největší chybu spatřuji v tom, že nosí špatné velikosti. Snad je to otázka času, kdy ženy zjistí, že být jedinečná je krásné a stylové.

Kde hledáš inspiraci?
Inspirací jsou pro mě ženy, které u mě nakupují. Mám ráda své zákaznice, kamarádky a rodinu. Pokud bych jim nevycházela vstříc a šila jen, co se líbí mně, tak bych si brzy nevydělala ani na kůrku chleba. Samozřejmě se ale snažím přicházet především se svými nápady, něco se uchytí, něco naopak vůbec.

sd

Jaké jsou tvoje sny do budoucna? Chtěla bys mít například svůj ateliér v Pařížské ulici?
Mít svůj ateliér v Pařížské mě vůbec neláká. Mám ráda Valašsko, kde jsem vyrůstala a kde doposud žiju. Takže bych raději měla ateliér zde.

Co se týče plánů do budoucna? Mám spoustu nápadů i plánů, ne všechny jsou realizovatelné, ale věřím, že některé snad. Připravuji do budoucna módní přehlídky, ale také rozšířit svou nabídku e-shopu. Z pověrčivosti své sny neprozrazuji, ale přeci jen Vám maličkost prozradím. Ráda bych jednou šila i plavky či tenisky. Víc už ale ani slovo. :-) Ještě mám jeden sen, koupit si ostrov u moře. Někde blízko Valašska, abych to neměla daleko ke kamarádkám a domů. :-)

Čtěte také:

Reklama