Lucie s se svým partnerem dlouho snažili o vlastní dítě, bohužel však neúspěšně. Vyšetření Lucie i jejího manžela Romana (46) nepřinesla žádná zjištění a lékař jen konstatoval, že i takové případy se stávají.
5e8c6589e233cobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Už jsme byli zoufalí, chtěli jsme založit rodinu. A tak jsme se rozhodli pro adopci. Vše proběhlo skvěle, naše sociální pracovnice nám byla moc nápomocná.“  vzpomíná Lucie na začátek nové životní cesty. „Elišku jsme si přivezli z kojeneckého ústavu jako malinké miminko a oba se do ní ihned zamilovali. Rozhodli jsme se, že o jejím příchodu k nám domů nebudeme mluvit, chtěli jsme tak vytvořit skutečně bezpečný a úplný domov.“ A roky šly dál, Eliška rostla jako z vody a jakoby na skutečnost, že je adoptovaná zapomněli i Lucie s Romanem. Nebylo potřeba se k tomu vůbec vracet. Až do jednoho nestřeženého momentu.

„Stěhovali jsme se z bytu do domečku za Prahou a dělali tak pořádek ve věcech. Eliška nám pomáhala třídit potřebné a nepotřebné věci a i, bohužel, papíry. Narazila na složku s dokumenty o její adopci.“ A nastaly skutečně horké chvilky. „Eliška s námi několik dlouhých dní nemluvila, museli jsme dokonce odložit stěhování. Nevěděli jsme, co dělat dál.“

„Asi po týdnu otřesného mlčení a bolestivého opovržení za námi Eliška přišla. Řekla, že nám dokáže prominout, když jí seznámíme s biologickými rodiči.“ Což ale, jak následně zjistili, není jen tak. Biologičtí rodiče mají právo na ochranu své totožnosti. Jelikož se ale sociální pracovnice stala za všechny roky Lucii s Romanem kamarádkou, trochu jim pomohla.

„Samozřejmě se jí do toho nechtělo, mohla by přijít o práci. Pak ale svolila, věděla totiž, jak to máme teď těžké. Elišky otce se dohledat nepodařilo ale matku jsme našli a vydali se za ní.“ Na prahu bytu domnělé skutečné Eliščiny matky vše skončilo ještě dřív, než začalo. „Ta paní prostě jen otevřela dveře a když se jí Eliška představila, odseknula ‚Nechtěla jsem tě tehdy, co bych s Tebou dělala teď‘.“

Eliška ale od toho momentu chápe, že má ty správné rodiče, kteří jí od mala milují a chtějí pro ni jen to nejlepší. A tím byl i nevydařený pokus o utajení adopce. Život všech tří zapadl zase zpět do těch správných kolejí.

Také si přečtěte:

Reklama