Lucie žila ve šťastném dlouholetém vztahu, měla dobré přátele a byla spokojená i po pracovní stránce. Jednou se jí ale domeček z karet zbořil a ona byla vyhozena z práce. Ačkoliv si myslela, že bude mít problém sehnat novou, opak byl pravdou. S novou prací ale po pár měsících přišel i nový vztah. Lucie se zamilovala do kolegy z práce. A protože tam nikdo nevěděl, že není sama, nechtěně navázala druhý vztah a udržovala oba dva. Po celý rok.

630f1647426c1obrazek.png
Foto: Shutterstock

‚‚Nějak jsem to dokázala oboje skloubit dohromady a hlavně mě to moc netrápilo. Můj dlouholetý partner často jezdil na služební cesty, a tak jsem měla prostor i pro můj nový vztah. Nepřemýšlela jsem moc nad budoucností a z každého vztahu jsem si brala něco, docela mi to tak vyhovovalo.”

Určitě si říkáte, že toto není dlouhodobě udržitelná situace a také že ne. Petr, Lucčin dlouhodobý partner, ji požádal o ruku, což by se asi dalo čekat. Jenže o pár týdnů později ji požádal i Roman, kolega z práce.

‚‚Nevím, co mě to napadlo, ale oběma mým partnerům jsem řekla ano. V tu chvíli mi ani nedošlo, jaký je to průšvih a že nebudu vědět, jak z toho ven. Nějakou dobu to šlo, ale já jsem si nějak nedokázala vybrat mezi jedním z nich. Zkrátka jsem si byla jistá, že miluji oba dva.”

‚‚Moje nejbližší kamarádky věděly, jak na tom jsem, a tak jsem to probírala s nimi. Tak trochu mě většina z nich odsuzovala za to, že vedu dva vztahy a samozřejmě se jim nelíbilo ani to, že jsem kývla na obě žádosti o ruku. Radily mi, abych si jednoho vybrala, ideálně mého prvního partnera Petra, se kterým jsem déle.”

Čím více nad tím Lucie přemýšlela, tím více byla v koncích. Rozhodla se ale radikálně, a to opustit oba partnery a zrušit obě plánované svatby.

“Došlo mi, co jsem to za člověka a že jsem ubližovala dvěma lidem. Už to nešlo dál a ačkoliv jsem to nechtěla udělat, rozešla jsem se s nimi. Najednou. Prostě jsem je oba pozvala na večeři a tam to vybalila. Koukali na mě hodně překvapeně a než se zmohli na nějaká slova, odešla jsem. Šla jsem si k Petrovi sbalit nejnutnější věci a odjela k rodičům.”

Lucie nechtěla nikomu nic vysvětlovat, nechtěla být souzena a ani si se svými partnery nic vyříkávat. Styděla se za to, co udělala a rozhodla se, že odejde i z práce, protože by se Romanovi nemohla podívat do očí. V tu ránu byla bez práce, bez partnera i bez domova. Přestěhovala se na chvíli k rodičům a byla rozhodnutá, že teď chce být sama a hlavně se najít a ujasnit si, co chce.

Čtěte také: 

Zdroj: respondentka Lucie

Reklama