„No bože, tak mi je skoro 32 let a bydlím u rodičů, to jsem jako míň člověk, nebo co?” rozčílí se Lucka, když začne vyprávět o svém životě dospělého dítěte, i když tohle by zrovna slyšet nechtěla. Dospělé dítě? Proč? Protože využívá stále maminčina hnízda?

xcv

Faktem je, že v dnešní době tak zvaně dospělých dětí, které využívají teplo rodinného krbu i přes svůj pokročilý věk, kdy by měly být samostatné, přibývá. Někteří, tedy především ti, kteří žijí sami již od svých osmnácti, dvaceti let, na tyto jedince koukají přes prsty a je to pro ně něco nepochopitelného, ale proč? Vždyť oni to mají vlastně dobře promyšlené, například nemusejí zbytečně utrácet desetitisíce za podnájem malého bytečku, když nemají partnera.

„Hele, vezmi si, že já mám takových bot, kabelek, a celkově moje šatna je tak nabušená, že do nějakého jedna plus ká ká bych se sotva vešla, tam by se maximálně vešly moje hadříky, ale já už ne. Na to, abych si vzala tři plus jedna, už mi nějak finance nestačí, a furt mi to přijde prostě zbytečný,” pokračuje Lucka ve svém vyprávění o tom, jak si spokojeně žije pod křídly svých rodičů.
„Navíc u holky mi to přijde tak nějak pochopitelnější než u kluka mého věku, to už je trošku divný, ne? Vždyť chlap by mělo být takový ten soběstačný článek, který má být zajištěný, a když si najde holku, tak by se holka měla nastěhovat k němu. Sorry, ale představ si, že bych si našla přítele a on by se chtěl stěhovat ke mně, tak to bych ho otočila a vyprovodila ze dveří zase pryč,” vyjadřuje svůj názor na věc žena, která si bydlení u rodičů nemůže vynachválit.
„Samozřejmě našim dávám nějaký ten finanční příspěvek, ač oni nechtějí, je to něco kolem dvou tisíc, což při představě toho, kolik bych platila sama za nájem, je směšný. Ještě když se vezmu, že mám vypráno, vyžehleno, navařeno, prostě veškerý komfort, který si můžeš představit.”

A co když se Lucky nějaký potenciální přítel/milenec zeptá na to, kde bydlí? Na to má skvělou odpověď. „Vždycky když se mě nějaký chlap zeptá, kde vlastně bydlím, odpovím, že v baráku za Prahou. Pak už to většinou moc nerozebírají, a když se náhodou nějaký zeptá, jestli sama, tak mu odpovím popravdě, že u našich, ale většinou dodám, že jsem se k nim nastěhovala po nedávném rozchodu s přítelem a plánuji se brzy zase odstěhovat. Je to pravda, jen s tím, že trošku pozměním realitu, po rozchodu jsem se sice k nim vrátila, ale už to jsou čtyři roky. Většinou to chápou a nějak se nad tím nepozastavují.” 

Teplo rodinného hnízda poskytuje duchovnu téměř celoživotně pocit klidu, bezpečí a jistoty.
Erich Von Däniken

Ano, určitě má Lucka ve všem pravdu. Proč by měla vyhazovat nehoráznou sumu za podnájem, který je v matičce Praze i za maličký byt, ale přece i přes ten veškerý komfort, který “mama hotel” nabízí, tohle musí mít nějaké mínusy.
„Tak všechno má své plusy a mínusy, ač s rodiči vycházím v pohodě a jim to nevadí, že jsem stále u nich, tak mě štve, že si třeba nemůžu vzít nějakého chlapáka k sobě do pokojíčku. Představa, že si užívám divokého a vášnivého sexu a vedle si pokojně spí naši, je divná, navíc jsem celkem hlasitá, takže by to asi nejspíš zjistili,” usmívá se Lucka a ještě dodává: „Ale zase proč bych si měla k sobě tahat nějakýho frajera, když má představa o správném chlapovi je, že mimo jiné musí být finančně zajištěn, a k tomu patří i vlastní bydlení. Takže když si bude chtít užít, tak buď k němu, nebo musí zaplatit nějaký pěkný hotel.”

Z Lucčina vyprávění se zdá, že je spokojená. Plánuje ale, že se osamostatní a vyletí z hnízda? Vždyť už má nejvyšší čas a nemůže bydlet u rodičů do konce života...
„Tak je jasný, že se chci někdy od nich odstěhovat, ale zatím mě to nějak netrápí. Mám vše ke spokojenému životu, naši mě neomezují, díky tomu, že neplatím nájem, si ušetřím nějaké ty peníze na dovolenou nebo nové značkové boty či pěknou kabelku, které tááák miluju!”

Takže když to shrneme, podle Lucie má bydlení u rodičů očividně jen samé výhody. Teplé večeře, vyprané a vyžehlené prádlo, uklizený pokoj, lednička narvaná k prasknutí a v neposlední řadě ušetření několika tisíc měsíčně, což stojí i za oželení nějakých těch nočních sexuálních divočinek. :)

Měnily byste s ní?

Čtěte také:

Reklama