Své o tom ví čtenářka s nickem Lubička, která se i přesto všechno snažila svého synka oblékat pěkně. A kde nebyly peníze, tam pomohly šikovné ruce.

Dobrý den, mám už odrostlého syna a tak jeho oblečení už nějakou dobu neřeším. Někdy jednou za čas mu přinesu tak maximálně nějaké tričko z obchůdku,ale to se stane tak třikrát do roka. To mi vždy ujedeme trolejbus a mně se nechce čekat jen tak deset minut na zastávce,tak vlítnu vždy na střídačku do textilu nebo do levných knih.U těch knih je ta návštěva častější.

Když byl malinkej,tak jsme se oba oblékali v sekáči,to víte svobodná matka musí šetřit kde se dá a radši než na sebe, tak koupí něco do volátka. Vždy,když jsem dobře nakoupila,tak se konala módní přehlídka a svolala jsem všechny maminky v okolí.

Bydlela jsem v domově pro svobodné matky,tak tam čile panoval výměnný obchod. Hodně jsem v té době pletla, protože to se ještě vyplatilo. Kolikrát se stalo,že jsem si jeden den sedla k pletení a druhý den bez přestávky na spaní jsem měla upletený svetřík nebo pulóvrík. Kluk by malinký tak to šlo rychle něco vytvořit.

Chtěla jsem holčičku,nebylo mi dopřáno,ale líbilo se mi,že si mého syna s holkou lidi pletli,měl totiž krásné kudrnaté vlásky do půli zad. Mám odložených hodně malých šatiček, které jsem nosila jako dítě,je to takový můj rodinný poklad,jsou skoro jako nové. Zub času se na nich skoro nepodepsal. Moje teta byla báječná krejčová a šila nám se sestrou modýlky,které jsou i po takové době nositelné,protože jsou nadčasové.Jednou za čas se v nich s nostalgií prohrabuji a tajně doufám,že se můj syn postará,aby jich někdo odnosil.Jedna věc,kterou nosíme,ale už po třetí generaci,je to moje nádherná starodávná krajková zavinovačka, tak doufám, že si ji užije i další generace.

Lubička

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Holčička nebo chlapeček, to je fuk. Hlavně, že je dítko zdravé a s láskou oblékané. Ve vašem případě i oplétané :)
Děkuji za pěkný příspěvek a pozdravujte syna, že má fajn maminku :)
Saša

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

Reklama