Čtenářka Lubička fandí a nestydí se za to, a dokonce má podezření, že fandou je i kardinál Vlk. Proč a jak to má se dočtete níže. Díky Lubičko. A máte pravdu, ten včerejší fotbal byl skvělý. To finále Bayern Chelsey bude paráda. A do toho bude ještě hokej… Já už se tak těším…

Dobrý den,chtěla bych dnes taky přispět k tématu.Sport mně bavil už odmala,takže dokážu pochopit tu závislost mužů na něm.

Například včera,ta fotbalová lahůdka v Lize mistrů.Došlo i na penaltičky a to já mám ráda.Odmala jsem hrála s klukama fotbal nebo hokej,takže jsem byla samá modřina.Hlavně hokej,když sme nanosili v kýblech vodu a udělali si venku led a čekali než můžem nazout brusle a hurá do toho.Já v té době fandila brankáři Holečkovi,tak nebylo co řešit,pořád jsem se cpala do brány.

Chodili sme fandit k nám na zimák v Bratislavě,tak jsem dokázala vyjmenovat v té době všechny hokejisti co hráli,drželi sme palce a fandili,někdy až příliš.

Jednou jsem měla to štěstí navštívit hokejisti po zápase v šatně.No i přes ten velký puch co tam byl, jsem byla neskonale štastná,když mi podepsali moji hokejku.Tu jsem měla vystavenou asi pět let do té doby než mi ji vzal bratr ven a už ji nepřinesl.Nemluvila jsem s ním hodně dlouho.

Po čase,když jsem dospěla,jsem začala fandit vetšinou u televize i když si občas zajdu na nějaký ligový zápas a zavzpomínám na staré časy.Nejsem z těch fandů co si kvůli zápasům nebo olympiádě berou v práci dovolenou,ale když o něco jde,tak rádio v mobilu to jistí.Takto jsem v práci i když se to nesmí ilegálně poslouchala přenosy a informovala cestující,většinou chlapy o stavu situace.Když jsme vyhrávali,to se mi pak na zastávkách pískalo,strojvedoucí si musel myslet,že jsem se zbláznila.

Ráda vzpomínám na poslední mistrovství v hokeji,které se hrálo v mém rodném městě a já tak chtěla jít aspoň na jeden zápas,ale nebylo mi dáno.Musela jsem jít do lázní na dodatkovou dovolenou od podniku,nebyl jiný termín a nikdo si to se mnou nechtěl vyměnit.Neveděla jsem totiž koho mi přidělí na pokoj.Zda to bude aspoň trochu rozumná ženská a nechá mně dívat se na zápasy.

Docela to šlo,ale i tak jsem se tam seznámila s partičkou chlapů a fandila jsem většinou u nich na pokoji.Přenosy dávali odpoledne a končili tak na dobu večeře,tak číšník v hotelové restauraci se smál,že sme chodili na večeři ve vlnách.

Nejdřív partička žen,které chtěli mít večer volno na procházky po kolonádě nebo na tanečky,pak pár neutrálních jedinců a pak naše početná skupinka se mnou.Dokonce já byla takový fanatik,že jsem musela koukat ještě na hymnu a elektronickou tužku a pak sme to u večeře ještě odehraný zápas impulzívně probírali.

No museli sme se trošku i krotit,pobyt s námi  totiž absolvoval také kardinál Vlk a ty naše někdy docela drsné průpovídky asi nebyli pro jeho uši.

Já ho stejně podezřívám,že taky fandil na pokoji jinak by určitě nechodil pořád na večeři ve stejnou dobu jako naše parta fandů.Tak se už i letos teším na hezké zápasy a volno si nemusím brát protože marodím.Udělám si něco dobrého a budu si to vychutnávat u televize o ní se prát nemusím.

Syn je totiž taky fanda,ale do počítačových her.Nemůžu za to,že já se v období nějakého mistrovství ve fotbale nebo hokeji měním ze ženy na chlapa.

                                         Lubička
Text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne je:

Jak to máte se sledováním sportovních televizních přenosů.

  • Jak vy snášíte sportovní TV přenosy?
  • Vadí vám, že je sleduje váš muž?
  • Nebo jste náruživější divačka?
  • Máte nějakou veselou historku ze sledování přímých přenosů?
  • Rozešla jste se kvůli tomu s nějakým klukem?
  • Máte nějaké rituály s tím související
  • Jaký máte na tento fenomén názor?

A otázek se nabízí mnoho dalších, pokud vás napadají odpovězte nám na ně do mailu

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás kolem 16. hodiny odměním a pošlu ji dle jejího výběru buď kytku, nebo sladkou odměnu.

Reklama