Čtenářka Lubička si se svými vlasy taky užije. Jako malou si ji pletli s klukem, teď má na hlavě pro změnu černé chroští. Přečtěte si její, s nadhledem napsaný veselý příspěvek. Takový „čarodějnický“ :)

Nevím zda to co mám na hlavě jsou vlasy. Já sama bych to nazvala takovým černým chroštím.Včera jsem se shodou okolností po delší době sama barvila.Ještě dnes jsem z toho nějaká divná. Barvila jsem v koupelně takže jsem si sedla do vany a šla na věc. Povedlo se mi pěkně zaneřádit koupelnu. Obarvila jsem nejen spoustu věcí,ale jsem se hezky nadýchala výparů,až jsem se skoro zadusila. Výsledek toho byl sice pěkně obarvené vlasy,ale i slzící oči a bolesti v krku.

Je pravda,že já se češu jen,když si myju vlasy jinak by to vypadalo, že mám na hlavě chemlon. Mám hodně kudrnaté vlasy a v dobách,když jsme nosili v práci na vlaku čepice, takové ty letušky,tam já ji skoro mít nemusela, protože se mi na hlavě strácela.Kolegové v práci říkali, že když jsem vystrčila hlavu na konci vlaku,tak si mně nikdo nespletl a byla jsem lehce rozpoznatelná.

Jako dítě jsem toužila po rovných,dlouhých blond vlasech. Měla jsem o rok mladší sestru a to byl takový malý modrooký andílek s blond loknama. Tak jsme hezky kontrastovali. V mládí jsem chodila do puberty s tátou do pánského kadeřnictví a hodně jsem se styděla,když si mně pletli s klukem. Byla jsem většinou posuzována podle vzhledu a když lidem došli argumenty v hádkách tak se obuli do mého vzhledu. Cítila jsem se ve škole kvůli tomu dost odstrkována.

V práci si myslím, že si lidi už  na mně zvykli, jen ojediněle slyším za zády výrazy jako čarodejnice a podobně. Hlavně od mladých puberťáku, po ránu, kteří mají možná akorát jeden cíl, maryšku v puse a sníh v nose. Někdy se mi na hlavě povede zajímavá kreace a jsem ráda, když mně někdo pochválí, že se mi povedl účes. Stříhám akorát konečky vlasů, mám je po ramena, déle už nechtějí růst. Nakrátko je ostříhat nechci,protože bych se z čarodejnice proměnila v beránka. Občas mně popadne záchvat a vezmu žehličku na vlasy a snažím se to trošku vyrovnat. Ono se to povede, ale jen na chvíli a tak se s tím už pomalu smiřuji, že mi není dáno a ani přáno.
Největší paradox je ten,že mám partnera,který nemá na hlavě ani jeden vlásek. Plynou z toho pro mně docela výhody. Nikdo mi nebere můj šampón a ani kondicionér. Vždy, když někam vyrážíme tak lidi zarazí ten rozdíl. Já hlavu jak Saxana a on jak strýc z Adams family. Hodila bych sem foto, ale to by bylo jen pro silné povahy.

Hezký den a hodně sluníčka.

Lubička

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

:)) :)) Ááá Lubičko, to jste tu fotku měla poslat. Já bych si ji dala do své čarodějnické sbírky :)
Ne vážně, kdo je spokojený se svými vlasy? Toužíme právě po takových, jaké nemáme. Na druhou stranu, buďte ráda, že je máte. Lepší husté roští než pár plchů ))
Děkuji za milý příspěvek a přeji krásný víkend
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama