Další příspěvek přišel od čtenářky, která se podepsala jako Lubička. Díky jedné nezvané návštěvě získala novou kamarádku, to je milé, viďte?

Dobrý den,chtěla bych Vám napsat svůj příběh,mám jich spoustu,ale tenhle když si na něj vzpomenu,tak mi vyloudí úsměv na tváři ještě i po dlouhých letech. Omlouvám se za češtinu,není to můj rodný jazyk i za určité překlepy moc na psaní nevidím jsem po úraze a prst v sádře, musím ležet tak mně Vaše stránky zpříjemňují dlouhé chvíle.

Cizí dědeček a babička

Bylo to někdy kolem Vánoc a já měla ten týden úklid na chodbě.Těsně po obědě jsem se rozhodla na to vlítnout,abych si mohla užívat v klídku nedělní siesty.Oblékla jsem si tepláky,nasadila sluchátka,vzala potřebné nářadí a šla na věc.Asi tam v půlce,když jsem byla v mezipatře vyjel k nám do patra výtah. No,pomyslela jsem si,jde nějaká návštěva k sousedce,zase bude ta chodba poťapaná.Z výtahu se vyrojil starší pár a začal se před mými dveřmi zouvat,měla jsem je pootevřené,syn byl doma akorát dojídal oběd.Já jsem pořád byla v klidu protože máme dveře se sousedkou vedle sebe,dokonce jsme se i ze slušnosti pozdravili a já se dál věnovala úklidu.V tom pani popadla boty a tašky s dárkami a strčila do dveří se slovami :Helenko,Kubí,babí je tady,no a mně to v té chvíli došlo,nechala jsem všeho a brala schody po dvou.

No nestihla jsem moc rychle,protože nečekaná návštěva už byla u kuchyni,Já to pochopila hned,tak jsem se začala smát,ale i tomu,když mému synovi zaskočilo v krku jídlo a začal se dusit.Byl to pro něj šok,tak to vyřešilo pár ran do zad,do toho k nám naběhli i sousedovic děti i se psem,to zase bylo něco pro našeho kocoura,začali se honit po bytě.Děda s babičkou se moc omlouvali,že zmáčkli jiné patro,protože její dcera bydlí pode mnou.Vše se vysvětlilo a rodinka se přemístila tam kam původně měla namířeno a já jsem šla dokončit úklid chodby a pak následně tu spoušť co udělal sousedovic pes s mým kocourem.

Večer se mi přišla sousedka ještě jednou omluvit a jako omluvu přinesla domácí cukroví od babičky. Docela se hodilo, já nepeču není na to při mojí práci čas,ale největší pozitivum co přinesla tato přepadovka je to,že jsem získala novou kamarádku v domě.

Vaše čtenářka  Lubička

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Milý příběh. Dostala jste domácí cukroví, získala novu kamarádku… a ještě máte štěstí, že v těch otevřených dveřích nestanul někdo jiný. Kdo by nedal, ale vzal.  
Pěkný den a pozdravujte kamarádku. (Jo a ta čeština je dobrá :))
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama