Ložnice je osobním útočištěm. Když je člověk šťastný, vyleze na postel v ložnici a skáče. Když je smutný, zachumlá se do peřin. Když je unavený, postel je jistým společníkem. Soukromý ostrov pro každého.

Podzim láká k interiérovým inovacím. Proč si tedy během propršených dnů nezvelebit svůj soukromý ostrov o čtyřech stěnách? K dokonalé ložnici postačí držet se 4 základních pravidel.

bed

 1. pravidlo – kontinentální postel

„Nejdůležitějším nábytkem ložnice je samozřejmě postel. Hitem posledních let je kontinentální postel. Je to díky komfortu, který díky svým vlastnostem nabízí,“ říká Jan Zajíc z vyhledávače nábytku Favi.cz. Kontinentální postele jsou typicky vyšší a základním prvkem je spodní pružinová matrace v rámu, která slouží jako ortopedický a ventilační podklad horní vyrovnávací matrace.

2. pravidlo - decentní povlečení

„Co se týká stylu povlečení, jednoznačně zde platí, čím méně výrazných vzorů, tím lépe. Je to kvůli zachování klidové zóny, která je stimulována okolními barvami,“ radí Marie Hejlová z vyhledávače nábytku Favi.cz.

3. pravidlo - polštáře, přehozy

Zútulnit daný prostor na maximum. Lze tomu dopomoci měkkými funkčními doplňky. Například jednoduchým přehozem dosáhnete dokonale ustlaného vzhledu a možnosti využití přehozu jako deky.“Přehozem se z postele stává funkční lenoška s příjemnými polštáři. Denní využití postele je tu,“ říká Jan Zajíc.

bed

4. pravidlo - další doplňky –noční stolky

„Pokud nejsou noční stolky přímo součástí postele, můžeme doladit v témže materiálu jako postel. Variantou je také úplně odlišný, něčím zajímavý, tak aby naše ložnice dostala zajímavý náboj. Nebojte se barev ani různorodých materiálů a stylů“,  říká Marie Hejlová.

Reklama