Minule jsme vás seznámili s posledním trendem v designu ložnic. Kdo chce jít s dobou, měl by si pořídit bílou. Působí vzdušně, čistě a elegantně. Ale možná se vám taková ložnice nelíbí, nehodí do bytu, nebo prostě neodpovídá vašemu vkusu.

Jste spíše romanticky založená a máte slabost pro přírodní dřevo? Líbí se vám nábytek v rustikálním stylu z poctivého dřevěného masivu? Pak možná vaše oko se zalíbením spočine na ložnici ve venkovském duchu ze světlé přírodní borovice. Působí útulně, solidně a doslova voňavě. V takové ložnici se vám bude spát, jako byste pobývala na horské chatě, či selském statku.

ložnice

Nepřímo jsme se tak dostali k otázce, do jakého prostoru se taková ložnice hodí. Paneláková místnost o rozměrech 3X4 to asi nebude. Aby vynikla krása této rustikální ložnice, vyžaduje dostatek místa, kde nebude působit stísněně. Neméně důležitou roli hraje i výběr podlahy, ale i textilií, kterými nábytek obklopíte. Od závěsů, lůžkovin, přehozů až po koberce.

K tomuto stylu nábytku se bude nejvíc hodit dřevěná, nejlépe prkenná podlaha v kontrastní barevnosti, hrubě tkané kusové koberce, a přírodní materiály se strukturou na závěsech.

Pokud bude všechno příjemně ladit s barvou dřeva, můžete se „odvázat“ při výběru povlečení.

Může být „britsky“ kostkované, „babičkovsky“ proužkované, ale klidně i čisťounce bílé.

Inspiraci nám dodalo JMP - studio zdravého spaní®
www.loznice.cz

Reklama