Když se vás někdo zeptá, čím je pro vás postel, co prvního vás napadne? Je to spánek, sex, odpočinek? Asi všechno dohromady. Zní to neuvěřitelně, ale v posteli strávíme třetinu života.

V minulosti měla postel zásadní význam. Byla na začátku i na konci každého života. Naši předkové přikládali posteli zásadní význam, peřiny a ložní prádlo byly nedílnou součástí výbavy nevěsty. Manželské postele s vysokými čely a svatební fotografie nad nimi patřily už k tradičnímu vybavení každé ložnice.

S příchodem sektorového nábytku a válend se postel stala víceúčelovým nábytkem. Ve snaze ušetřit co nejvíce místa putovaly lůžkoviny do špatně větraných „peřiňáků“ a postel nahradila funkci pohovky. Dnes se nedostatek místa řeší naopak rozkládacími pohovkami. Ale co si budeme povídat, vždycky je to náhradní řešení a provizorium, které nemůže nahradit komfort samostatné ložnice.

Pokud nám to prostor v bytě dovolí, snažme se zařídit ložnici jako samostatnou místnost, kde opravdu jen spíme, odpočíváme a milujeme se.

Pokud vás zajímá, jaké jsou poslední trendy v ložnicovém nábytku, pak vězte, že frčí bílá. Má to jistě řadu výhod. Bílá působí vzdušně, čistě, zvětšuje opticky prostor a dává nekonečné možnosti při výběru barev.

Jak stěn, koberců, závěsů, tak i povlečení.

loznice

Moderní stylová ložnice Ole z masivní borovice, povrchová úprava bílý lak v kombinaci s hnědou. Pod postel je možno umístit zásuvku.

loznice

Postel Choice z nábytkové řady Arte-M v efektní kombinaci bílé a odstínu rosales (melamin). Svým charakterem i designem je lůžko určeno spíše pro mladší generaci. Choice představuje variabilní postelový systém, kde k základnímu rámu můžete volit ze tří variant nohou (kovové, dřevěné nebo sokl) a čtyř variant čel v několika barevných odstínech. Můžete si tak „poskládat“ postel dle Vašeho vkusu. Pod postel je možno umístit i zásuvku.

Inspiraci nám dodalo JMP - studio zdravého spaní®
www.loznice.cz

Reklama