Ložnice je v obývacím prostoru tou místností, která bývá vybavena především lůžkem, nočními stolky a šatními skříněmi. Pokud je větší, může se do ní umístit i křeslo, stolek a lampa.

ideco

Dominantou ložnice zůstává lůžko. Pro zdravý a klidný spánek si vyberte ze sortimentu kvalitních výrobků jak postel, rošty, matrace, tak i polštáře, lůžkoviny a povlečení. V současnosti se vám nabízí ohromné množství „studií zdravého spaní“, zabývajících se výrobou postelí. Podle vlastního vkusu si někdo zvolí třeba dvoulůžko z masivního dřeva, jiný ručně kovanou konstrukci a další například kombinaci obojího. Romantik vše doplní nebesy.
Určitě se vám bude dobře odpočívat v přírodních materiálech, avšak nepodceňujte ani výběr barev. Agresivní a výrazné barvy vás ke spánku neukolébají, spíše naopak. Na výmalbu použijte jemné, zklidňující tóny.
Noční stolky, jejichž podoba se po staletí vyvíjela z toaletních stolků pro umyvadlo, džbán na vodu a úkryt pro nočník, si také můžete vybírat z bohaté škály. U ložnicového kompletu je vše dané, ale pokud si pořizujete jednotlivé části zařízení samostatně, pak i noční stolek může plnit různý účel a být s postelí v souladu, nebo naopak v kontrastu.

Stačí jen otevřít dveře

ideco

V ložnici bývá nejčastěji umístěn úložný prostor pro oblečení. A proč ne rovnou vestavěná skříň, kterou výrobce přizpůsobí každé místnosti. Mezi vzorníky jejich výplní většinou najdete různé druhy dřeva, bílý nebo barevný lacobel a zrcadlo, které prostor opticky zvětšuje.
Vnitřní vybavení skříní vám může leccos zjednodušit, zpřehlednit a zpříjemnit. Máte možnost objednat si police či výsuvné police, zásuvky, šatní tyče, sklopné tyče, výsuvné věšáky na ramínka, pásky nebo kravaty, ale také různé doplňky jako je koš na prádlo, drátěné koše i vysouvací žehlicí prkno.

Pokud budete toužit po radě, můžete se obrátit na odborníky ze společnosti Indeco. stačí navštívit www.indeco.cz. Infolinka 800 200 222 je zdarma.

Reklama