Ložnice je místem odpočinku, spánku, regenerace, ale také bezpečí, klidu a intimity. Celá místnost by měla vyzařovat čistotu a klid. Mělo by tu být minimum nábytku, věcí, barev, vzorů a květin. Obrazy v ložnici by měly vyzařovat romantiku a harmonii.

5a707e190dbf6obrazek.pngYIN A YANG JAKO MUŽ A ŽENA
Jedním z hlavních principů ve Feng Shui je Yin a Yang. Jedná se o symbol rovnováhy, která vzniká tím, že se přitahují dva protipóly, kdy jeden se stává součástí druhého. Stejně tak i muž a žena se přitahují, doplňují a potřebují.

Ložnice je chrámem lásky, měla by se nacházet v jinové zóně
5a707da2760eaobrazek.png

Není mnoho míst, kde bychom se mohli skutečně uvolnit a zapomenout na celodenní stres a množství informací, kterými jsme obklopeni v práci i mimo ni. Právě takovým prostorem by měla být ložnice, a proto by měla být skutečnou oázu klidu umožňující kvalitní spánek, abychom ráno byli opět fyzicky i psychicky svěží. Ložnice by se měla nacházet v jinové zóně – tedy spíše směrem k severu, severovýchodu, severozápadu nebo západu, současně co nejdále od nejrušnější části domu a od vchodu, neměla by přímo sousedit s koupelnou. Samozřejmostí by měl být pravidelný půdorys s menší plochou, než má obývací pokoj. Barevnost ložnice by se měla odehrávat v klidnějších odstínech, protože příliš syté barvy působí aktivizačně a mohli by narušit náš klidný spánek. V ložnici se vyvarujme elektronickým přístrojů. Opatrně zde zacházejme se zrcadly, mohou přivodit problémy se spánkem a způsobit nepříjemné sny.
hopla.jpg

Užijte si v ložnici intimitu a nechte proudit energie

Pro chvíle intimity vytvořme z ložnice pomyslný chrám lásky, soukromé teritorium, ve kterém oživnou všechny naše smysly. Je skvělé, pokud tento prostor budují partneři společně, vznikne tak výborné zázemí pro vzájemnou intimitu, porozumění a otevření se jeden druhému. Vibrace lásky energeticky dobíjí prostor, ten pak působí jako elixír na naše emoce.
Prvek symetrie podpoří rovnováhu vztahu
Udržujte určitou „nedotknutelnost“ tohoto svého prostoru a držte jej stranou od dětské energie. Zkuste si ji zařídit smyslně a harmonicky pomocí polštářků, jemných látek, intimního osvětlení, příjemných tónů a vůní. Povzbuďte jangovou energii čerstvými květinami či plameny svíčky, nebo erotickou soškou či obrazem. Rozhodně uctívejte v ložnici prvek symetrie, tím podpoříte celkovou vyváženost ve vašem vztahu.
5a707b7b38c77obrazek.png

Vibrace párové energie, jaké předměty použít?

Párovými předměty podpoříme partnerství, zvolte si je dle svého vkusu.  Může se jednat o dvojici svíček, sošky, obrazy, dvě květiny či jakýkoliv jiný předmět v páru dle vaší fantazie.
5a707c3745852obrazek.png

Kde se nachází sektor vztahů?

5a707d556bacdobrazek.pngPři podpoře partnerství si můžeme vzít na pomoc prostor kolem sebe a upravit sektor vztahů, který se nachází na jihozápadě od středu domu či bytu. Je výborné pokud zasahuje ložnici, protože v ní trávíme s partnerem mnoho času.
Oheň a Země, dvě energie, které jsou pro podporu partnerství a dobré vztahy důležité
Sektor vztahů je harmonizován energií země a posilován energií ohně. Je zde tedy vhodné pracovat se zemní a ohnivou energií, se kterou ale musíme zacházet velmi obezřetně. V tomto případě platí, že méně znamená více. Pro vyjádření Země jsou vhodné zemní barvy nebo kamenný obklad; pro Oheň svíčky a menší doplňky v pestrých barvách. Obě energie jsou zastoupeny v solné lampě. Opět bychom neměli zapomenout na dvojici předmětů, která dodá vibraci páru. Velice vhodné jsou pro tento sektor partnerské a rodinné fotografie, které jej významně posílí. Pozor na motivy obrazů.

Hledáte partnera? Jste singl? Vytvořte si pro něj dobré podmínky, zejména v ložnici

Pokud si přejeme najít partnera, neměli bychom mít v ložnici motivy samotných postav nebo fotografie kamarádů. Také pozor na nefunkční předměty, nepořádek nebo chaos, dopisy a dárky od bývalých partnerů.
hopla1.jpg

Zásady pro postel dle Feng Shui

  • Postel by měla být vysoká alespoň na loket od země
  • Čelo by mělo směřovat k celistvé plné zdi.
  • Měla by být dřevěná (kovová není vhodná), přístupná dobře z obou stran, po stranách noční stolky s lampičkou.
  • Matrace nerozdělená, nejlépe z přírodního materiálu
  • Pod postelí by nemělo být nic
  • Postel neumisťujte naproti vchodovým dveřím nebo do prostoru mezi dveře a okno
  • Nad postelí by neměly být police, závěsné lampy, zkosené stěny ani nosné trámy
  • Na postel by neměly mířit ostré rohy nábytku

O Feng Shui se zajímá mnoho lidí. Je to pro ně směr, cesta, jak uvést svůj život, životní prostor do harmonie. Za milé povídání děkujeme interiérové návrhářce Markétě Petříkové, ze studia www.vitr-voda.cz, která se touto filozofií zabývá.

Více se dozvíte na této stránce  www.feng-shui-stavby-interiery.cz

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama