Před necelými čtrnácti dny byla na stránkách Žena-in vyhlášena anketa týkající se výměny ložního prádla, které se zúčastnilo 704 čtenářek. Nebylo by špatné věnovat se tomuto tématu i jako dennímu, co říkáte?

Pro zajímavost výsledky, jak jste odpovídaly

clothes

V jakém časovém intervalu měníte vaše ložní prádlo?
Z nabízených možností jednoznačně převážila odpověď: Jednou za měsíc. 41,51%

Na otázku, zda měníte prádlo častěji v létě než v zimě, jste převážně odpověděly kladně, protože v létě se přece jen více potíme. 68,1 %

Dále byla položena otázka, zda měníte ložní prádlo méně či více často vašim dětem?
Tady jste se téměř 100% shodly, že ne. (93,66 %). Všem měníte prádlo ve stejnou dobu. (tedy pokud nemáte miminka, která se pročurala)

Nás samotné pobavila otázka, jestli měníte povlečení po každém sexu.
Zde jsem si neodpustila poznámku, že tolik ložního prádla nemám, a vy se mnou ve většině případů souhlasíte. Odpověď „ne, nevidím důvod“ společně s odpovědí „pouze při znečištění“ daly rovných 99 %
Jeden vtipálek tady z redakce ještě utrousil, že jedině, když jde o sex s někým cizím, to by se před příchodem manžela ložní prádlo vyměnit mělo. :)

A na to nám navazuje další otázka, zda ho měníte, když v něm spí cizí osoba. Jedno zda milenec, kamarádka, nebo rodiče.
Měníte více než z poloviny. 62 %

No a jak jste na tom v porovnání se svým okolím? Tedy s těmi, se kterými se stýkáte a které znáte? Měníte ložní prádlo přibližně ve stejných časových intervalech?
I když většinou s kamarádkami u kafe neprobíráme výměnu ložního prádla, i tak se v 79 % shodnete.

Téma dne

Pojďme se ložnímu prádlu věnovat i v tématu dne. Abych vás malinko navnadila, přidám opět jednu příhodu z naší domácnosti.

Budeš spát s kačerem

Když byly děti malé, běžel v televizi dětský animovaný seriál My z Kačerova. Které dítě tehdy nemělo povlečení s Kačery, jako by nebylo.  I já umluvila prodavačku v textilním zboží, aby mi schovala pod pultem strýčka Skrblíka a jeho tří synovců Kulíka, Dulíka a Bulíka. A tak holčička dostala pod stromeček růžový podklad a kluk modrý.

Povlečení je z hladké bavlny a opravdu velmi kvalitní. Přežilo snad už všechna poté nově koupená povlečení. Jenže dospívající kluk ani holka už v Kačerech spát nebudou. Ovšem vyhodit toto kvalitní povlečení, to by byla věčná škoda. A tak dostalo punc: povlečení pro návštěvy.

Prostě kdo k nám přijede, ať už rodiče, včetně stokilového dědy, anebo i manželovi kamarádi, tvrdí rockeři, ti všichni spí se strýčkem Skrblíkem a s Kačery (samozřejmě nově opranými). Někdy je to opravdu pohled k nezaplacení. :)

Téma dnešního dne: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén…
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

 

Reklama