Další příspěvek je od nekuřačky s nickem louskacek2. Byť je razantně proti kouření, v závěru svého příspěvku kuřákům nakonec přece jen děkuje. Za co? To se dozvíte, když si její příspěvek celý přečtete.  

Dobrý den,
posílám příspěvek k tématu o kouření.

Kouření a já?
Začnu od začátku. Nejsem kuřačka a nikdy jsem nebyla. Samozřejmě nepočítám těch max. deset cigaret, které jsem vyzkoušela, když mi bylo náct. Zaplať pánbůh mi ani jedna nechutnalaJ.

V mojí rodině nikdo nekouřil, jediný kdo kouřil, byl děda a ten mi umřel v mých dvou letech, takže to se mi do mé kuřácké-nekuřácké výchovy nestihlo nijak podepsat. Naši mají ke kouření oba záporný vztah, a možná i proto že jsem vždy byla hodná holkaJ tak mám na toto názor stejný.

Nesnáším, když jdu za někým kdo kouří. Raději přecházím na druhý konec chodníku, nebo chvíli čekám zasněná do výlohy, jenom abych to nemusela dejchat.

Zakouřené restaurace nesnáším. Ani tam už tak neřeším to, že to musím dýchat, ale to že až přijdu domů, můžu vše poslat směr pračka. Ten puch prostě nevyvětrá.

O tom jestli jsou kuřáci utlačováni pochybuji, spíše naopak. Tak například v mé práci jsme jednou dělali průzkum. Má podřízená za osmihodinovou směnu byla celkem 2 hodiny venku na cigárku. Tak jistě chápete, že tohle už bylo fakt hodně a to nejenom na měJ.

Mrzí mě, že kouření je stále populární obzvláště u dětí. Je to hrůza když potkám holčinu či mladého kluka sotva jim táhne na patnáct a oni kouří. No a když nedej bože potkám maminku jak nad kočárkem kouří, tak to už bych fackovala na potkání. Nedej bože potkat těhuly…a že se bohužel i toto stáváL.

Zakázat kouření v restauracích myslím nic neřeší. To samé ty zastávky.

Prostě kdo chce,  tak stejně bude bez ohledu na nařízení vlády. A co se cen týče tak i když se stále zvedají ceny tak na tohle má závislý člověk vždycky.

Závěrem vám mílí kuřáci děkuji za to, že jste, kdo jiný by sypal do naší státní pokladny takové zisky, s takovým zdravotním rizikem jaké kuřáctví nese.

 S pozdravem.

louskacek2 

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________

To ano do pokladny sypou- a budou sypat, i kdyby stály cigarety 1000 korun.
Jinak to s tím kouřením těhotných a maminek nad kočárkem, to bych vraždila. Mám ten samý názor co Vy.
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný, pokud možno voňavý den
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama