První vyjádření k dnešnímu tématu přišlo od čtenářky s nickem louskacek2. V závěru příspěvku se dozvíte, jaký ortel vlastně vyřkla.

Dobrý den, zasílám příspěvek k dnešnímu tématu

Tak toto je opravdu zajímavé téma. Dříve než vyřknu ,,ortel,, dovoluji si napsat pár řádek.

Děti v dětském domově, máte mou neskonalou úctu, obdiv a přeji vám do života jen to nejlepší. Nedovedu si ani představit, jaké to je nemít fungující rodinu, nemít zázemí o které se mohu opřít.

Je mi smutno jen na Vás pomyslím, útěchou mi zůstává jen to, že věřím a zároveň i tak trochu doufám, že jste silní a tyto pro vás jistě nelehké roky překonáte.

Jak je to u nás s adopcí či případně osvojením neznám tak úplně do detailů. Znám pár případů v okolí, kteří byť láskyplně čekali na přidělení miminka z dětského domova, museli si nesmyslně počkat poměrně dlouhou dobu než jim konečně někdo mohl říci: ,,Mami a tati,,. V těchto případech to, ale vždy byli miminka a jak jsem pochopila na ty se čeká nejdéle. Rodiče jsou prověřovány například psychology, no možná by si tam zasloužilo jít prověřit i řada ,,rodičů,, biologických, nechápu v čem je rozdíl.

Bohužel při dnešní legislativě a výchově státu k rodičovství, lidské slušnosti, toleranci, je dětí v dětských domovech čím dál víc. Proto mám-li se rozhodovat, zda je to správné, aby děti z dětského domova osvojovali homosexuální páry, nebude má odpověď ne. Myslím, že každá milující osoba, která může takovému dítěti dát domov či rodičovskou lásku, si zaslouží šanci, bez ohledu na to, jaké je orientace.

Za mě tedy říkám ANO!

Hezký den přeje louskacek2

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Moc děkuji, že jste napsala. Jak vidno, máte v tomto ohledu jasno.
Přeji Vám krásný den a zachování pevného rodinného zázemí...
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama