Čtenářka Ještěrka83 nepodniká, ale vzpomíná na svého tatínka, který zkoušel začínat od píky s prodejem sladkostí. Děkuji Ještěrko83 za příspěvek. Takhle položit tatínkovu firmu…

Dobrý den v redakci i všem žínkám! 

K podnikání jsem se nikdy neodvážila, ale vzpomínám si, že tatínek měl po revoluci stánek. Nejdřív to byl vlastně jen takový pultík, složený jedné desky a šesti plastových beden od piva, přes to vždycky přehodil látku a nahoru rozkládal zboží. Byly to potraviny, takové různé sladkosti a všechno možné, co sehnal a bylo za výhodnou nákupní cenu. Potajmu jsme tenkrát po večerech chodily se ségrou na čokoládové tyčinky a táta se vždycky rozčiloval, že už mu zase nějaké zmizely. My jsme samozřejmě o ničem nevěděly. Byla to docela legrace a bylo fajn, mít doma zásobu sladkostí. 

Po čase si tatínek koupil montovaný stánek, ale tahle investice už se asi nevyplatila. Zavřeli tržiště na které dřív chodil a na novém místě, co si pronajal, se už s prodejem nechytl. A tak máme ve sklepě už patnáct let rozložený železný stánek a nejspíš pořádně zašlou plachtu. Vždycky, když se na něj podívám, vrací se mi vzpomínky na to noční loupení tyčinek.

Ještěrka83
Text nebyl redakčně upraven


Jaké byly vaše podnikatelské ne/úspěchy?

  • Kdy, kde a v čem jste podnikala?
  • Čeho jste dosáhla?
  • Kolikrát jste začínala?
  • Podnikáte a zároveň máte zaměstnání?
  • Proč byste se do podnikání nikdy nepustila?
  • Znáte nějakou úspěšnou podnikatelku?
  • Přemýšlíte, že se do podnikání pustíte?

A můžete psát i na nevyřčené otázky, které se k tématu vážou.

redakce@zena-in.cz

Jedna z vás, která přispěje k tématu, v 16 hodin získá odměnu. Krém  obnovující proporciální strukturu obličeje  a hutnosti pleti  Neovadiol Gf od Vichy a knihu Amy Winehouseová na pokraji slávy a na pokraji zoufalství.

vyhra.jpg

Reklama