Letošní Echo Blues Alive s podtitulem Women Show představí 23. března v Šumperku čtyři ženské bluesové osobnosti

Hlavní hvězdou bude louisianská zpěvačka a akordeonistka Rosie Ledet s kapelou The Zydeco Playboys. „Rosie Ledet zní jako kdyby The Allman Brothers hráli zydeco,“ napsali o ní nedávno New York Times. Zydeco je klasický kreolský styl z Louisiany. Rosie Ledet si k němu našla cestu až v dospělosti, kdy ji k akordeonu přivedl její manžel Morris. Samostatně debutovala v roce 1994 albem Sweet Brown Sugar a hned zaujala jak odborníky, tak i širokou veřejnost. Získala řadu ocenění a hrála i na nejprestižnějších přehlídkách, jako například New Orleans Jazz & Heritage Festival.

foto

Rosie Ledet

Ze Spojených států přijede také zpěvačka Wanda Johnson, která je z několikerého koncertování (mj. i na podzimním šumperském Blues Alive v roce 2008) českému publiku dobře známá. Na hudební scéně se pohybuje od začátku 90. let a nespokojuje se jako řada jejích kolegyň pouze s kopírováním vzorů prostřednictvím interpretace bluesových a soulových standardů, nýbrž jde „s kůží na trh“ i jako autorka svých písní. Do Šumperka se vrátí v rámci evropského turné.

Bohatou a kvalitní slovenskou scénu bude zastupovat zpěvačka Jana Ružičková se skupinou Cross The Line. Jedinou Češkou na festivalu bude bílinská zpěvačka Petra Börnerová, která představí svoje akustické duo s kytaristou Tomášem Bobrovniczkým, které je „vedlejším produktem“ šíře obsazeného Petra Börnerová Bandu.

Více informací na www.bluesalive.cz.

 

 

Reklama