leknín

Je to zvláštní, ale ať se v této době chystám psát o jakékoliv květině, vždy mi do cesty vstoupí taková, která má nějakou souvislost se smrtí. A to si o sobě troufám říci, že jsem pozitivní člověk.

Nedávno jsem vám na stránkách Ženy-in vyprávěla o oměji šalamounku a nyní bych vám ráda nabídla důvěrné informace o lotosu indickém. 

lotos

Lotos je podle starých druidů magická květina, která byla vždy uctívána jako mnohoúčelový duchovní elixír. Kouř vznikající pálením této překrásné rostliny dodává mrtvým odvahu hledat nejvyšší možnou inkarnaci. Připomíná Lotusnám živým naši vlastní vnitřní svatost a božství. 

Z hlediska bylinné léčby se lotosu užívá při horečkách, podrážděnosti, úplavici, průjmu, lotos má schopnost zastavovat krvácení a je skvělým pomocníkem při otravě alkoholem nebo houbami! Jeho jemňoučká a posvátná energie má dobrý vliv na energii jater, srdce a sleziny. Dokáže uklidňovat duševní rozrušení a naše vnitřní strachy. Léčí nespavost a snižuje horečku.

Lotos indický je úžasný společník i při květové terapii Doreen Virtue. Je v přímém spojení s archanděly Metatronem a Razielem, jeho energetické vlastnosti popsané věhlasnou esoteričkou Doreen jsou hluboká spiritualita, moudrost, čištění a vyrovnáváni čaker, spojování s vyššími bytostmi, anděly a samotným bohem…

Lotos má podle moudrosti květinové terapie předlouhou a bohatou historii zakotvenou ve spiritualitě. Má moc napomáhat a prohlubovat zlepšování našich meditačních zážitků, které nám mohou pomoci vytvořit most, který nás spojuje s vyššími bytostmi, jež nás mohou vést. Tento neskonale krásný květ je silně propojen s naší korunní čakrou, ale dokáže vyčistit a vyrovnat všechny naše čakry jemným a milujícím způsobem.

lotos    

Květům lotosu se podle botaniků výborně daří v kalných vodách, vyrovnaně si plují na nehybné hladině, aniž by se na nich zachytila jediná kapka vody… Přijde mi to symbolické. I v těch nejbahnitějších vodách totiž může vykvést taková nádhera, dokonalá ve své čistotě, nám lidem i Bohu pro potěšení.

Reklama