Když seženete opravdu zaručeně čerstvého lososa, byl by hřích nepřipravit si z kousku syrového masa tatarák. Je to výborný předkrm nebo pohoštění pro přátele.

lososový tatarák

Lososový tatarák jsem poprvé dělala na kurzu vaření v kuchařské škole Chef Zlín. A vlastně jsem ho tam také poprvé jedla. Byla to láska na první ochutnání, protože ryby miluji ve všech možných úpravách. Od té doby tatarák často připravuji pro své hosty a většinou všem moc chutná.

Dělám opravdu jednoduchou verzi, kde je minimum použitých surovin, a nechám vyniknout chuť lososa, kterou výborně doladí čerstvý kopr. V soutěži Prostřeno jsem ochutnala trochu jiný lososový tatarák, od Moniky, která do něj přidává navíc kapary. Což byla velice zajímavá chuť a její verzi určitě brzy vyzkouším.

Suroviny

  • 400 g filet čerstvého lososa
  • 2 lžíce panenského olivového oleje
  • šťáva z limety
  • 1 šalotka
  • sůl a bílý pepř
  • čerstvý kopr

Postup

salmon

Omytého a osušeného lososa nejdříve zbavíme kůže. Odřízneme i hnědé kousky masa, které jsou těsně pod kůží, aby nám zbylo jen krásně růžové masíčko.

Lososa velice jemně nakrájíme nejprve na co nejtenčí plátky, ty potom na miniaturně tenké proužky a ty nakonec na maličké kostičky. Je s tím hromada práce, to se přiznám dopředu. Někdo lososa mele, někdo škrabe jako hovězí maso na tatarák. Vyzkoušejte si způsob, který vám bude vyhovovat.

Šalotku nakrájíme také velice najemno a promícháme s lososem. Ochutím solí, pepřem a zakápneme limetovou šťávou - množství záleží na chuti každého. Přidáme olivový olej a jemně nasekaný kopr. Promícháme a necháme ideálně pár hodin odležet v lednici.

Mažeme na plátky francouzské bagety a zdobíme snítkou kopru.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama