Středisko Playa de Las Américas, kde jsem trávila týden dovolené, bylo výchozím bodem pro poznávání Tenerife (viz článek ze dne 30.5.2003, pozn. redakce).

Další výpravu jsme s kamarádkou podnikly do Aquaparku Octopus. Jezdí tam sice autobus zdarma, ale my jsme si udělaly procházku. Je to pouhé 2 km na sever od Playa de Las Américas. Po silnici se jde dobře a navíc jsme mohly obdivovat okolní vyprahlou a členitou krajinu. Největším lákadlem v aquaparku jsou obří tobogány a 2 obří skluzavky. Vyřádily jsme se tu dost a dost, až na to, že jsme se mezitím mírně spálily. Bylo totiž pod mrakem a jaksi jsme zapomněly, že i tak sluníčko opaluje.

Za dalším poznáním jsme vyrazily na sever ostrova – do města Puerto de la Cruz a do blízkého Loro Parque neboli Zoologické zahrady pro papoušky.

Puerto de la Cruz má asi 40 000 obyvatel a je to jedno z nejznámějších měst na Tenerife. Přístav byl původně založen za účelem vývozu místního vína, až jednou jedni bohatí Angličané si z města udělali centrum odpočinku a začali stavět hotely a vily a penziony ….. V Puertu de la Cruz si můžete sáhnout na historii – dochovaly se zde původní domy s nádhernými ze dřeva vyřezávanými balkóny.
Ten, kdo si chce raději užívat pohledu na moře a zároveň se vykoupat, ať se vydá na Lido de San Telmo. Kromě bazénů, umělého jezera, trávníku, vám budou dělat společnost palmy a exotické květiny. A pokud dáváte přednost stínu, pokračujte na Avenida de Colón, nádhernou promenádu, kde můžete sledovat cvrkot a obhlížet vitríny butiků.

Ale dětem uděláte nejvíce radost, když je vezmete do Zahrady pro papoušky. Na 5 hektarech uvidíte také tropické a subtropické rostliny. A papoušci? Těch je tu kolem 200 z 335 ve světě známých druhů. Protože se zahrada zaměřuje na reprodukci ohrožených druhů, ptáci žijí v párech ve velikých voliérách. Samozřejmě tu můžete shlédnout různá show s nacvičenými čísly a pokud chcete vědět, jak to vypadá z ptačího pohledu, zajděte si do panoramatického kina. Ovšem, ne každý má tento „pohled“ rád – hlavně ti, kteří nesnášejí houpačky a výšky, si to moc neužijí. Přiznám se, že jsem měla po většinu filmu zavřené oči :-) , neb náhlá klesání a stoupání nemám ráda a můj mozek si nechtěl dát říct, že to je „jenom jako“.

Až budete nabaženi papoušků, můžete jít, také v Loro Parque, do delfinária nebo k šimpanzům a k želvám.  

                 
Reklama