Dobré dopoledne,
kytičky mám moc ráda, ať už živé nebo řezané ve váze. Moje babičky, maminka i maminka mého přítele jsou hotové pěstitelky a hlavně se kytičkám u nich moc daří.

Také jsem se snažila náš byteček zvelebit nějakými květinkami, ale nejspíš nemám takový talent.

Koupila jsem si jednou maličký lopatkovník (květy má bílé a neznám přesný název té kytičky, ale tuším, že s jí tak říká) i s několika květy. Je to moc hezká kytka, ale co my z ní roste už mi takovou radost nedělá. Holka vůbec nekvete a jen se stále rozrůstají zelené listy. Už jsem ji několikrát přesazovala, rozsazovala až mám doma 6 květináčů obalených pouze zelenými listy bez květů.

Kropím je, hnojím je, pouštím jim hudbu a dokonce už jim i domlouvám, aby začaly kvést – stále nic :o((  jen listy a listy.
V nejbižší době budu muset koupit další 3 květináče a rozsazovat pááč už se lupenatka do stávajících květináčů nevejde.

Nevím, kde dělám chybu, ale jsem ráda, že alespoň těm lupenům se daří a bujaře rostou :o)). Jen doufám, že z naší garsonky nebude v nejbližší době soukromý prales :o)))
Tak to jsou mé pěstitelské (ne) úspěchy. :o)))
Hezký den
Ryta


Milá Ryto,
jestli to nebude tím, že ji právě moc rozmazlujete. Mnohé kytky začnou kvést, až když jim začne jít o život. Je to přirozený pud sebezáchovy. Ale třeba to vašemu lopatkovníku tak vyhovuje a nechce se množit. Možná vám poradí některá čtenářka, jí si totiž vůbec nedokážu vybavit, co je to za exemplář. Jak vypadá.
Reklama