V poslední době se u nás s podcasty doslova roztrhl pytel. A není divu, takový podcast vám velmi dobře poslouží jako společník na dlouhých cestách, nebo jen prostě jako kulisa k jakékoliv činnosti. Loono si nenechalo ujít příležitost a také do éteru přispělo svým zajímavým obsahem. Jejich podcasty jsou hlavně o prevenci a zdraví a zároveň o horkých mediálních tématech, jako jsou antikoncepce nebo neplodnost. A to, že do toho opravdu mají co mluvit, dokládá jejich pětiletá existence s osmdesáti tisíci vyškolenými lidmi. Se svými preventivními kampaněmi Sahám si na ně každý měsíc - #prsakoule, Dole dobrý a Žiješ srdcem zachránili již 47 lidí, kteří si své život ohrožující onemocnění našli včas.
5e1db896ccd25obrazek.png
Podcasty moderuje zakladatelka neziskové organizace MUDr. Kateřina Vacková, která má s rakovinou vlastní zkušenost. Díky tomu, že včas naslouchala varovným signálům těla, se taky vyléčila. Rozhodla se proto svým příběhem inspirovat další mladé lidi a založit neziskovou organizaci Loono. Podcasty jsou nyní její osobní srdcařský projekt, skrz který chce další lidi inspirovat k prevenci.

První díl podcastu nemohl začít ničím jiným než prsy. Ve studiu si Kateřina Vacková povídala s paní doktorkou MUDr. Petrou Steyerovou a během rozhovoru spolu vyvrátily spoustu mýtů o rakovině prsu. Dotkly se i průměrné velikosti prsou v Čechách a samozřejmě nevynechaly ani téma, spousty ženami žádané, jak probíhá vyšetření mamografem.

Ale i muži si přijdou na své. Třetí díl je totiž věnovaný koulím a na otázky odpovídá urolog pan doktor MUDr. Jan Novák. Stejně tak se i zde vyvrací různé mýty, které kolem varlat kolují a posluchači se například dozví, co dělat, když na nich zpozorují něco neobvyklého.
5e1db8a31e0c8obrazek.png
Loono se ve svých podcastech věnuje i těm, kteří o studium medicíny třeba jen uvažují či mladým medikům. V rozhovoru s Lucií Hoznauerovou si totiž společně popovídaly, jak u nás studium medicíny probíhá. To je organizaci velmi blízké, protože s Loono nyní spolupracuje kolem 150 mediků v celé České republice. „Z dlouhodobého hlediska je naším cílem vychovávat novou generaci lékařů a zdravotních profesionálů, kteří budou empatičtější a individuální přístup ke každému pacientovi pro ně bude samozřejmostí. Věříme také, že díky zkušenosti s Loono, budou studenti po nástupu do praxe šířit význam prevence sami od sebe, protože už nyní na vlastní oči vidí, že má obrovský význam”, říká Blanka Sigmundová, Managing Director v Loono.

5e1db8b5cc1d7obrazek.pngPrvní tři díly si už můžete pustit přímo na jejich webových stránkách, Spotify nebo Apple podcast. V následujících dílech vás čeká spousta dalších témat a skvělých osobností. Těšit se můžete třeba na rozhovor s Tomášem Šebkem nebo Ondřejem Měšťákem. Tak dejte follow, ať vám nic neuknikne!

Pokud ale nejste fanoušci podcastů, s Loono se můžete potkat i jinde. Třeba ve stáncích na jejich festivalové roadshow, na panelových diskuzích, veřejných či firemních workshopech nebo i ve škole. Pro více zajímavých informací z oblasti zdraví a prevence sledujte Instagram @loonocz nebo třeba jejich blog s dalšími poutavými rozhovory.

-> Podcasty poslouchejte ZDE <-

Více na LOONO.CZ
5e1db8d54ffbaobrazek.png

Reklama