Loňské podzimní koncertní show Karla Gotta vychází na 2DVD. Jde o vůbec první „LIVE“ DVD Karla Gotta! A těšit se můžete už i na jarní turné.

Turné Karla Gotta k albu Dotek lásky se stalo dosud vůbec nejvýpravnější tuzemskou pódiovou show.

Šestnáctikoncertní turné po Čechách, Moravě a Slovensku trvalo od října do prosince roku 2012. Na koncerty Karla Gotta s hosty Monikou Absolonovou, Gabrielou Gunčíkovou a Dashou se přišlo podívat 80 086 diváků.

kaja

koncert

dasha

s Dashou

Vedle tuzemských fanoušků Karla Gotta se na vystoupení vypravili i jeho příznivci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Ruska, Itálie, USA a Kanady.

Na každém z koncertů se podílelo 80 osob, najelo se bezmála 7 000 kilometrů. Techniku a 1 700 židlí vozily čtyři kamiony. 15 techniků začínalo v 19 hodin den před začátkem koncertu stavět scénu a pracovali ve dvou směnách. Polovina stavěla, polovina odpočívala. Střídali se po 8 hodinách. Scénu osvětlovalo 5 osvětlovačů a nazvučovalo 5 zvukařů, o videoprojekce se staraly 3 osoby.

Karel Gott dostal na každém z koncertů okolo 30 kytic, během celého turné jich bylo bezmála pět set. Nečekanými dárky, které vedle květin, bonboniér a alkoholu dostal, byly boxerské rukavice podepsané samotným Mohamedem Alim, kniha Slavné ženy o mužích a tanga, které obdržel od mladé blondýnky v Olomouci. „Mám pocit, že tahle noc bude ještě hodně dlouhá,“ pronesl s úsměvem na tváři Karel Gott k publiku poté, co je převzal.

kajadva

Nezapomenutelnou atmosféru posledního koncertu turné 2012 v O2 Areně zachytily televizní kamery. Téměř tříhodinový audiovizuální záznam přináší mnoho nezapomenutelných hitů Karla Gotta, ale také písně zřídka zařazované či dokonce vůbec nikdy předtím živě nezpívané.

arena

vyprodaná O2 Arena

Vedle písní Sny bláznivý, Muzika, Má první láska se dnes vdává, Stokrát chválím čas, Za lásku pálím svíci, Bum, bum, bum, Léto jak má být, Zvon snů, Jdi za štěstím, Včelka Mája, Lady Carneval  a mnoha dalších tutovek přišla řada také na novinky.  Novinkové Party, S ní, Podezírání, S tebou vždycky přijde máj nebo Nic nás nezastaví jsou evergreenové světové melodie s českými texty napsanými nejčastěji přímo pro Karla Gotta.

Původní televizní záznam byl pro toto 2DVD rozšířen celkem na 45 písní, upraven a doplněn o bonusy: sólová vystoupení hostů a jeden unikátní klip na píseň Party.

2DVD Karel Gott O2 Arena 2012  vychází 17. května na začátku turné 2013:

Turné 2013

  • 10. května  Poprad
  • 12. května  Prešov
  • 26. května  Hradec Králové
  • 3. června    Skalica
  • 5. června    Jihlava
  • 7. června    Znojmo

plakat

www.supraphon.cz 

tisková zpráva

Reklama