Od bombastického svatebního obřadu hvězdy seriálu Zoufalé manželky Evy Longoriové (33) a basketbalisty Tonyho Parkera uplynul již téměř celý rok. Teprve nyní však herečce došlo, že by bylo vhodné a slušné přiučit se jazyku, kterým od narození vládne nejen její manžel, ale i celá jeho rozvětvená rodina a přátelé, totiž francouzštině.

 

Herečka prozradila, že doma mluví s Tonym výhradně anglicky. Problém však nastává ve chvíli, kdy se sejdou s jeho rodinou nebo přáteli, protože je závislá na překladatelských službách svého manžela.

 

„Nerozumím francouzsky ani slovo, což je, přiznávám, poněkud trapné, když jsem se provdala za Francouze," uvedla Longoriová s tím, že chce začít chodit na intenzivní hodiny francouzštiny, aby si už na Vánoce mohla s jeho rodinou popovídat v jejich rodném jazyce. „Francouzština je strašně těžká řeč, ale já se ji zkrátka musím naučit. Připadám si totiž strašně odstrčená, když Tony s někým mluví francouzsky a já vůbec netuším o čem," řekla herečka, která si přeje, aby jednou její děti mluvily nejen francouzsky, ale i anglicky a španělsky.

 

Pokud byste si vzala cizince, naučíte se rodnou řeč svého manžela? A jak by mluvily vaše děti?

Reklama