Vtipný příspěvek nám poslala čtenářka pinokio. Přečtěte si, proč její manžel ráčkuje.

Logoped může dítěti opravdu nahnat strach, jak je vidět. Dneska už je to snad jinak.


Dobrý den,

téma, kterému neodolám. Já jsem jako dítě problémy s ráčkováním neměla. Ovšem můj muž... V čase zamilovanosti jsem jeho ráčkování taktně přehlížela. Tedy pokud se nedal dohromady se svou sestrou, která ráčkovala a dodnes ráčkuje příšerně. To jsem opravdu nerozuměla ani slovo. Bohužel nepomohly ani moje vyhrůžky, že si ho nevezmu a nepředstavím rodičům. Po dlouhém a vytrvalém citovém vydírání jsem ho přeci jen přesvědčila, aby mi řekl, proč nechce jít k logopedovi.

Můj stokilový miláček měl z logopedů děsivou hrůzu. Jako desetiletého ho maminka usadila do čekárny, odešla na kafíčko a nechala na pospas logopedovi /byl to její kamarád/. Tento starý pán budil již svým vzezřením hrůzu /slovy manžela: obočí jako Brežněv, zakrslé postavy, na tvářích velká znaménka/, což by ještě nebylo tak hrozné, ale za každé špatné slovo trestal pravítkem. A tak, když synáčka jednou maminka nechala v čekárně opět samotného a šla si po svých povinnostech ženy v domácnosti, synek nelenil a zdrhnul. Naštěstí trefil domů, jen maminka ho hledala tři hodiny v přilehlém okolí /aspoň to tvrdila/. Jako jedinému mužskému potomkovi mu to samozřejmě bylo odpuštěno a k logopedovi již docházet nemusel, rozmazlenec jeden. Nyní se mu řeč již zlepšila, ale pořád slyším to jeho rrrrrrrrrrrrrrrrr. Musela jsem se smát, když byl před lety na preventivní prohlídce s dcerou. Doktor jí řekl, že je jedna z mála dětí, které mluví naprosto dokonale, ovšem tatínek by se měl polepšit. Samozřejmě mi to neřekl muž, ale moje hodná dcera. Takže dámy si opravdu neumím představit, co by ho mohlo donutit si svou řeč zlepšit.

pinokio

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, napište mi o tom! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: RÁČKOVÁNÍ

racko

Reklama