V poslední době stále častěji vyvstává otázka a roste veřejná diskuze týkající se přídatných látek neboli éček. Zajímá nás stále více, proč určití výrobci tyto látky používají více než je tomu v zahraničí. S rostoucími cenami potravin se hlasitě ozývají výrobci, kteří tvrdí, že bez použití těchto látek by byly jejich produkty ještě dražší a tudíž neprodejné. Výsledky průzkumu trhu, který zveřejnila agentura SANEP ale prokázaly, že 70 % lidí ve věku od 18 do 69 let při nákupu studuje složení potravin a preferuje potraviny bez přídatných látek. Zároveň tato skupina uvádí, že se v E kódech ztrácejí a nerozumí jim.

ham

Je třeba se éček bát?. Pravda je někde uprostřed. Ne všechna éčka by nás měla znepokojovat. Všechny potraviny, které se u nás prodávají, obsahují povolené látky pro Českou republiku (respektive Evropskou Unii, konkrétně dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 4/2008 Sb.). Některá Éčka se pak považují za zcela bezpečná - např. E322 Lecitin je zdraví prospěšná látka, která snižuje hladinu špatného cholesterolu a posiluje paměť. Jiná éčka prezentují vitamíny - např. E300 Kyselina askorbová neboli vitamin C. Nezapomeňme dodat, že se některá éčka vyskytují v potravinách dokonce v přirozené formě (nepřidávají se technologicky) - např. E330 Kyselina citronová je v citrusových plodech.

Bohužel je i řada éček spojována s různými nežádoucími účinky, které se týkají přecitlivělosti na přídatné látky - mezi typické projevy patří různé alergie, astmatické záchvaty, průjmy, bušení srdce, nevolnost atd. Určitá Éčka jsou také spojována se vznikem nádorů a nepříznivým vlivem na reprodukci a vývoj plodu (odhad odborníků je u 5-10 % populace). Jelikož nelze provádět dokonalé testování dopadu éček na zdraví člověka, setkáváme se opakovaně s tím, že jsou některá éčka postupně legislativou zakazována, například proto že mají karcinogenní účinky. Jsme svědkem i toho, že jsou u nás povoleny látky, které byly před vstupem do Evropské Unie zakázány. Konkrétně cyklamáty, které jsou často zmiňovány v souvislosti s rakovinou močového měchýře. Smiřme se tedy s tím, že legislativa neřeší dopady nebo vlastnosti dané látky, ale pouze to, zda je povolená či nikoli a v jakém maximálním množství. Navíc se spoléháme na výsledky testů, které se z etického hlediska dělají na zvířatech, neřeší dlouhodobou spotřebu éček a jejich kombinace.

Je tedy naší volbou, zda je budeme konzumovat a v jaké míře. Dopady ukáže čas, starší generace totiž éčka v takové míře, jako je jedí současné děti a mladí lidé, zdaleka nekonzumovala.

www.ceff.info

 

Reklama