lodicky.jpg

Celodenní akce, kterou lze přirovnat k festivalu Colours of Ostrava v menším provedení, se na Štvanici vrací po třech letech. Zajímavá bude především tím, že hodlá pokořit neoficiální rekord z roku 2016, kdy bylo na Vltavu vypuštěno tisíc lodiček, a pokusí se o překonání světového rekordu, který bude oficiálně zapsán do knihy rekordů. Aby se to povedlo, mělo by Vltavu zaplavit čtyři až pět tisíc lodiček. Vyrobeny jsou z vosku, jedna stojí stojí rovných 100 korun a pořídíte ji přímo na místě nebo v e-shopu. Pokuste se s námi překonat rekord a vypusťte na vodu i svoji lodičku.

Brány ostrova se pro návštěvníky otevřou v 11:30 a na ploše 20 tisíc metrů čtverečních se rozhodně nebudou nudit malí ani velcí. Na dvou stagích se budou střídat edukativní přednášky s hudebními vystoupeními, kterými bude provázet moderátorka Zorka Hejdová. Uvidíte a uslyšíte známé umělce jako Leoše Mareše, Pavla Calltu, Milana Peroutku, Markétu Smejkalovou, Tam Tam Batucada, Martina Šafaříka a energickou popovou kapelu The Gardeners. Trochu adrenalinu přinese se svou motocross show Libor Podmol s Podmol Brothers. Nebude chybět ani autogramiáda herců ze seriálu televize Prima Modrý kód: Saša Rašilov, Sabina Laurinová, Jakub Štěpán, Michaela Sejnová a Anna Fixová.

stazeny-soubor.jpg

Děti se vyřádí ve velkém dětském koutu, kde najdou nafukovací hrady, kino, game zónu, zvířátka a kde jsou pro ně připraveny i soutěže a dílničky. Čekat tu na ně bude česká modelka Nikol Švantnerová a slovenská modelka Karolina Chomistek a také animátoři. Pro dospěláky je připravena relax zóna s masážemi hlavy, dream spa a spousta další zábavy v podobě střelnice, výstavy motorek a aut značky Ferrari. Relaxovat ale mohou i při ochutnávce kulinářských specialit, na cípu ostrova navštívit malé vinobraní, anebo se osvěžit prossecem, pivem či dobrou kávou.

Vyvrcholením celodenní akce bude kromě jedinečného a nezapomenutelného pohledu na krásnou noční Prahu, hlavní bod programu – hromadné vypouštění rozsvícených lodiček. Zavelí k němu v 19:15 Leoš Mareš. Tuto emotivní záležitost podtrhne ve 22:00 ohňostroj.stazeny-soubor-1-.jpg

Reklama