Zdravím všechny ženy-in, obzvláště ty, které mě znají z lodí.

Ano, je to tak. Lodě, to je moje.

Už když jsem si v pondělí přečetla, jaká budou tento týden témata, hned mě napadlo, že napíši o sobě.

Odmalička jsem totiž byla zvyklá hodně hrát společenské hry. Ať už to bylo Člověče, Pexeso, karty, Loupežníci, Z pohádky do pohádky, kostky, Město, jméno... a já nevím co ještě. Naštěstí jsem měla skvělého taťku, kterého to také nesmírně bavilo.

Postupně, když dorostla sestra, tak jsme na všechny ty společenské hry byli tři. Mamku to moc nebavilo (i když občas se nám podařilo ji přemluvit, aby se připojila) a protože jsme nebyli nijak zvlášť sportovně založená rodina, tak tohle byla naše nejčastější náplň společně stráveného času.

Hráli jsme i v dospělosti, kdy už jsem studovala vysokou školu. A tak vždy jsem se těšila na víkend, kdy přijedu a budeme něco hrát. Ostatně ani na kolejích jsem moc v tomto směru neodpočívala, kamarádku Máničku jsem "přinutila" se mnou hrát pexeso a druhá spolubydlící Gábina mě zase přivedla k počítačovým hrám.

Ty si zahraji ráda do dneška, ale netrávím u nich mnoho času, tak jednou dvakrát do týdne půl hoďky, když večer už celá rodina spí, já nejsem zrovna extra zažraná do nějaké knihy a v telce zrovna nedávají to, co by se mi líbilo. Zůstala jsem ale u těch takových jednoduchých: tetris, mahjong a pak právě moje oblíbené lodě.

Žiji totiž teď se svým manželem a osmiměsíčním Fanouškem nedaleko od města, kde jsem vyrůstala, ale taťka bohužel před rokem a půl zemřel a sestra studuje v Praze.

Manžel na společenské hry vůbec není (on teda, což je možná i výjimka mezi chlapy, nesleduje ani sportovní přenosy v telce - to už musí být, když je mistrovství světa v hokeji, že jde s ostatními do hospůdky na pivo a tam to sleduje, a počítač sice využívá, ale spíš ke sledování rybářských stránek), dokonce se mi někdy i směje, když vidí, že zase "mastím" lodě. Jeho jsem neviděla nikdy nic na počítači hrát.

Fanoušek je malý a pro mě ty lodě tady na žena-in jsou strašně přitažlivé právě i proto, že nehraji proti počítači, ale proti někomu živému, kterého sice nevidím, ale je to pokaždé jinak myslící bytost.

A tak všem těm, které se mnou hrají, moc a moc děkuji, že je to baví stejně jako mě a já nemusím čekat, než mi vyroste synek, abych mohla hrát už něco s ním (po pravdě: pomalu oprašuji pexeso, Člověče atd. :-))) ).

Jo a teď mě napadla ještě jedna věc, taky strašně ráda luštím tzv. zakódované obrázky. To je taky výborné.


Přeji všem krásný pátek a mnoho skvělých zážitků jak u počítačových her, tak společenských nebo křížovek.

Januka


Milá Januko - lodní gamblerko :-),
chtělo by to, aby Váš syn už brzy dorostl, anebo přemluvit manžela. Do doby, než se to povede, přeji na Žena-in hráčské štěstí :-).

Hrajete? Třeba něco netradičního: kriket, Sudoku či jen tak pro zábavu Člověče, nezlob se! Napište nám o tom:

                                                             redakce@zena-in.cz

Reklama