Kateřina s Jiřím přemýšleli o svatbě už pár let. Však ji také příbuzní i kamarádi po jejich osmiletém vztahu halasně očekávali. Jenže právě to byl kámen úrazu. Rozvětvená rodina na obou stranách, a do toho ještě nespočet přátel, s nimiž ten jejich svatební den v minulosti strávili. Takže se slušelo, aby na oplátku pozvali i oni je. Jenže poté, co mladý pár napočítal na devadesát potenciálních svatebních hostů, veselku raději odkládal. O rok, o dva, na neurčito…
svatba.jpg (82 KB)
Foto: Shutterstock

„Když na konci února vláda ohlásila plánovaný lockdown, měli jsme jasno. Vezmeme se co nejdříve a na svatbu pozveme jen nejbližší rodinu. Co jiného nám taky při omezeném počtu hostů zbývá, že?“ usmívá se Kateřina, z níž se za dva týdny stane mladá paní. A za zlomek ceny. Last minute termínů pro obřad bylo naštěstí víc než dost.

„Šaty i prsteny už mám doma, kytici objednanou. Na ničem z toho jsem šetřit nechtěla, přestože bude naše svatba spíš taková rychlovka, formalita. Zůstanou nám ale fotky. A na nich chci být dokonalá,“ těší se Kateřina. Ta nechala vytisknout i několik málo kusů svatebních oznámení - hlavně na památku, do svatebního alba.

Z toho, že ostatním dojde, proč s veselkou tak spěchali, a budou se na ně zlobit, strach nemá. „Všichni vědí, že nad svatbou přemýšlíme už dlouho. A vzhledem k tomu, že v blízké době plánujeme miminko, čekat už nešlo. Není to sice až tak úplně pravda, chceme s ním ještě aspoň rok počkat, ale to nikdo nemusí vědět. I když někdo určitě bude mít hloupé poznámky, za úsporu financí nám to stojí,“ dodává Kateřina, jež pevně věří v nereálnost brzkého rozvolňování restrikcí.

Čtěte také:

Reklama