Jídlo - v mém žebříčku hodnot se vejde do první pětky.
Příteli  a dceři se snažím vařit zdravě.

Už jen kvůli tomu, že by měl Jakub držet dietku a do malé jsem nikdy nechtěla cpát zavařené jídlo z obchodu nebo hranolky s kečupem. Ikdyž - někdy se prostě zadařilo a já děkovala za HAMI v hodnotě 40 kč.
Přiznám se, že na složení potravin moc nekoukám. Proč? Protože používáme klasické máslo, žádný margarín, mléko se snažím kupovat  čerstvé selské, jogurty kupuji hollandia, na zelenině a ovoci žádné složení nenajdu a maso s uzeninami nakupuji v obchodech, kde mi ručí za kvalitu a čerstvost.

Jsou potraviny, které mi nesmí přes práh bytu, jako danone jogurty, polotovary typu milánské špagety nebo slavné sýrové omáčky v pytlíku.
A jak se stravuju já? Sebevražedně.

Když se zadaří a Jakub s malou odcestují na víkend k rodině, mám doma hotové hody. Koupím si kousek grilovaného kuřátka nebo mraženou pizzu, dva litry coly, tunu sladkýho, brambůrky, tyčinky, nanuky...a to všechno do sebe láduju...Když se večer vracím z práce, někdy se zastavím u jednoho stánku a už to jede: hamburger nebo párek v rohlíku s hořčicí. Miluji energetické nápoje, kávu a zákusky. Éčka neéčka - mně to strašně chutná.

Vím, že tím své tělo pomalu ale jistě ničím, ale...já nesnáším jogurty, zeleninu si dám maximálně ke smaženýmu sýru nebo řízku a mléko? To jsem měla naposledy v době těhotenství...když sním něco zdravého, je mi po tom těžko. To prosím pěkně není žádná výmluva.

Jednou si přítel udělal zeleninový salát, s kukuřicí, ředkvičkami apod. Já teda že okoštuju...ten večer jsem strávila na toaletě s Koktejlem v ruce. Včera jsem si dala zelíčko, abych do sebe narvala nějaké vitamínky. Večer jsem opět seděla na toaletě a modlila se, ať to přežiju.
Zdravé jídlo prostě není pro mne.

Takže rodince vařím v rámci možností zdravě. Upeču koláč, naložím maso, polévky jim taky nešidím, masox pouze v nouzi, žádné polotovary. Na reklamy s jídlem nekoukám, protože mě pak honí mlsná.
Zatím rodině moje kuchyně chutná a neslyšela jsem žádné stížnosti. Ani na tu hrachovou kaši, co jsem dělala předevčírem - ještě teď ji cítím :-)
A ještě dodám, že vařím celkem ráda (když mi do toho někdo nekecá).
Přeji všem krásný pátek a dobrou chuť.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


....taky bych se neuchýlila k podvodu typu kuře na paprice v sypkém stavu nebo oné úchvatné sýrové omáčce, co smrdí jako okena. Navíc by mi to patrně rodina vrátila nebo zvrátila. Ale když jedu do Varnsdorfu, stavím často v Letňanech v „EM Sí Donaldovi", kde pořídím „freše“. Jednou za týden. Fakt je, že mám pak nepředstavitelnou žízeň. :-) M.

Používáte doma náhražky a umělá dochucovadla? Máte po ruce masox, nebo jste z těch, kdo si připraví dobrý vývar? Podáváte rodině pytlíkové polévky? Sledujete přidané látky v potravinách, uvedené na obalech výrobků? Pište na redakce@zena-in.cz.

Reklama