Každý pátý obyvatel České republiky se potýká s určitým typem alergie. Vědci prozatím nevyvinuli lék, který by si s tímto civilizačním onemocněním dokázal zcela poradit, ovšem účinné léky na zmírnění nepříjemných příznaků naštěstí existují.

Livostin

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme ve svém prostředí, ovšem jen alergický organizmus na ně reaguje, a na rozdíl od nealergického organizmu je nedokáže tolerovat.

K typickým alergickým reakcím patří intenzivní svědění sliznic, časté kýchání, vodnatá rýma nebo naopak ucpaný nos. Dále zarudnutí i pálení a slzení očí, jejichž následkem bývá často zánět spojivek, nejrůznější alergické vyrážky nebo atopický ekzém. Průvodními rysy livostinalergie bývají dušnost a kašel, z nichž se při podceňování příznaků může vyvinout nebezpečné průduškové astma.

Původcem zdravotních obtíží je imunitní systém, jehož hlavním úkolem je odhalit a zničit látky, které organizmus ohrožují. Pokud jako hrozbu vyhodnotí i neškodné podněty z bezprostředního okolí, z buněk se začne uvolňovat nadměrné množství histaminu. Ten se uvolňuje z buněk při alergické reakci, zvyšuje prostupnost cév, vyvolává stahy hladkého svalstva a dráždí nervová zakončení (způsobuje svědění). Proč dochází k poškození mechanizmu obranyschopnosti, tedy ke vzniku alergie, dosud není zřejmé.

Prvním krokem k usnadnění života alergika je omezit kontakt s tzv. alergeny. Těchto spouštěčů nepřiměřených reakcí je celá řada: pyl kvetoucích stromů a rostlin, prach, plísně, roztoči, domácí zvířata a hmyzí jed. Velmi rozšířené jsou alergie na potraviny a léky.

Jedná se o tak široké spektrum rizikových faktorů, že se jim alergici nemají šanci zcela vyhnout. Obtíže však lze zmírnit na přijatelnou míru. K dispozici jsou velmi účinná antihistaminika. Volně prodejný nosní sprej Livostin, stejně jako oční kapky Livostin zabírají okamžitě, navíc přímo v místě postižení. Přinášejí úlevu až na několik hodin a nezpůsobují ospalost. Jsou vhodné pro dospělé a děti již od 6 let, po konzultaci s lékařem i mladší, a také pro těhotné nebo kojící ženy.

Léčivé přípravky Livostin® obsahují levokabastin-hydrochlorid.
Livostin®, nosní sprej, suspenze. Nosní podání. Livostin®, oční kapky, suspenze. Oční podání.
Před použitím pročtěte pečlivě příbalovou informaci.
McNeil Products Limited, Maidenhead, Velká Británie.
Místní zástupce: Johnson & Johnson s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel. 227 012 111

EL_201102029

Reklama