Čtenářka Anteax letěla dvakrát, jednou s maminkou a podruhé na svatební cestu, a létání si tak zamilovala, že lituje, že se nestala letuškou. Díky Vám Anteax za příspěvek. Znám letušku i letuška a povím vám, že je to pěkná dřina. Vypadá to sice jednoduše, ale letušky jsou asi nejvíce vzdělané servírky, co znám.

Pamatuji si naprosto přesně, kdy jsem poprvé sedla do letadla:-) Bylo to v roce 1998 a letěli jsme s mojí mamkou na dovolenou na překrásný ostrov Korfu. Poprvé to bylo pro nás obě a tuto krásnou a dobrodružnou cestu jsme absolvovaly díky tomu, že jsem zájezd vyhrála v jednom časopise. Dnes již dávno neexistuje ani ten časopis, ani cestovní agentura, která nám vše platila.

Létání mě naprosto nadchlo a považuji zážitek z letu za jeden z nej zážitků z celé dovolené. Všechno kolem létání mě fascinuje, už jen pozorovat ten mumraj na letišti a natěšení a nervozitu pasažérů před odletem stojí za to:-)

kreta

Nebála jsem se, že bychom spadli, naopak jsem se cítila v bezpečí a šťastná. Dostali jsme výborný oběd, letušky o nás bezchybně pečovaly a já byla nalepená na okýnku a pozorovala zemi pod námi. Postupně, jak jsme začali stoupat, tak nám výhled zastínily mraky, ale pak na nás vykouklo moře a to byl jeden z nejkrásnějších výhledů v mém životě:-) Obě jsme s mamkou byly nadšené a moc ráda na to vzpomínám.

kreta

Trošku dobrodružnější bylo přistání na Korfu, protože na tomto ostrově je přistávací dráha docela krátká. Myslela jsem, že mi prasknou bubínky a neubrzdíme to. Když se letadlo zastavilo, všem se nám ulevilo a celé letadlo pilotovi zatleskalo, což se mi moc líbilo:-)

Před 7 lety jsem letěla do Řecka opět, tentokrát to ale bylo na Krétu a ne s mojí mamkou, ale s manželem na svatební cestu:-) Užívala jsem si každou minutu a litovala, že nejsem mladší a nestala jsem se letuškou:-) Alespoň jsem si pořídila pár fotek z letadla na památku:-) Cestou zpátky jsme měli štěstí, protože letadlo potřebovalo natankovat palivo, a tak jsme neplánovaně přistáli na kouzelném ostrově Santorini.

kreta

Málo platné, pohled z výšky je prostě nejkrásnější:-) Doufám, že ještě někam poletím, protože je to krása a tato zkušenost mě velice obohatila.-) 

napsala čtenářka Anteax


Létáte ráda, nebo se bojíte?

  • Pamatujete se na svůj první let?
  • Zažila jste v letadle nějakou hrůzu?
  • Nebo naopak legraci?
  • Jak let prožíváte?
  • Toužíte, nebo toužila jste být pilotkou?
  • Čím vás přitahuje, či odpuzuje létání…

Vaše letecké historky, příběhy, úvahy videa i fotografie směřujte na notoricky známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mne nejvíce zaujme, odměním a snad ještě dnes vám do náruče svěřím krásné překvapení! Tak pište a mailujte!!!

Reklama