píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Dasena. Dvakrát měř a jednou řež. Než něco vyhodíte, přemýšlejte, abyste toho jednou nelitovala.

Milé ženy-in a redakce, svoje hadříky jsem dlouho schovála a říkala si, že se móda vrací, že to třeba ještě někdy užiju. Bohužel s přibývající lety se postava mění a tak milé hadříky jsem zabalila v době, kdy jsme se rozhodli pro rekontrukci ložnice a dala je do pytlů a odnesla na charitu. V ložnici jsme měli tři skříně, tak jak vývají klasické ložnice z 80 let a v nich spoustu nepotřebných věcí.

Tak jsem je ani moc netřídila, moje nádherné maturitní šaty, moje nádherné svatební šaty, srdce mi plakalo nad tou ztrátou, ale přece jen jsem je odnesla na tu charitu.

Protože jsem žena šetrná, na děti jsem si šila snad kromě plínek vše, nebo háčkovala, pletla, přešívala. Miminkovské věci jsem dávala jedné Polce, která bydlela u nás v domě a tehdy v Polsku oblečky nebyly, nebo drahé, tak paní je posílala do Polska a byla štastná, že příbuzným v Polsku může udělat radost.

Vzhledem k tomu, že už mám děti zralé mít svoje vlastní děti a já bych mohla být babičkou (zatím nejsem¨). poprosila sem snachu švagrové, aby věci po dětech schovávala. Mají velký barák a tak bylo věci kam schovávat, Bohužel nestalo se tak a i jejich hadříky putovaly do charity. Škoda, dnes je na děti vše tak drahé, že jsme je mohly možná podědit.

Ale abych se vrátila ke svým hadříkům a doplňkům, že člověk opravdu nemá vyhazovat bez přemýšlení, jsem si uvědomila, když jsem navštívila nejmenovaný obchod skoženými doplňky, kde jsem zahlídla kabelku podobnou jako jsem vyhodila:(

Zeptala jsem se, jestli by mi ji dotyčný pán ušil z kůže a kolik by stála? Jeho odpověd zněla, že jí ušije a cena 4500,-. Protočily se mi panenky, co jsem to vlastně vyhodila!!!!

A tak přece jen doporučuji, přemýšlet při třídění věcí, protože móda se opravdu vrací a já na novou kabelku nemám a ani bych ty peníze za to nedala.

Přeji hezký den Vaše čtenářka dasena

Milá Daseno, já myslím, že cena za ušití kožené kabelky byla přiměřená, nebo dokonce nízká. A k tém módě. Ta se sice vrací, ale nikdy ne v čisté podobě. Vždycky se liší hlavně v materiálech a přichází s nějakou inovací, která jí dá nový a modernější šmrnc.

Jak jste na tom se starými věcmi vy, milé ženy-in? Také něco schováváte na horší časy? Je mezivámi některá, které se to vyplatilo? Napište nám na redakce@zena-in. cz

Reklama