Dobrý den.

Vrátit čas a mít možnost v tom okamžiku , už poučená, udělat změnu?

Předem musím říct, že bych neměnila na svém životě nic. Ale téma mě přinutilo zamyslet se nad okamžiky, kdy jsme si přála mít tu možnost. Ještě jednou a být opatrnější!

Dávat pozor na vzácný náramek, který jsme ztratila. Uložit si kabelku s výplatou do stolu a ne ji nechat na očích příchozím do kanceláře. Ale to jsou jen materiální ztráty, na ně člověk brzy zapomene a dá se dobře žít i nadále. Přišla jsem tehdy o výplatu, ale zjistila jsem, že mám velmi dobré kolegy, vlastně přátele. Tehdy se na mě složili a aspoň část peněz mi nahradili. Úžasné, že?

Kdybych mohla vrátit čas, asi bych řekla svým rodičům, že je mám moc ráda. Ale, i když jsme si  city nahlas neříkali, já myslím, že to věděli! Nikdy jsem nezapomněla na jejich narozeniny, svátky. Zlatou svatbu jsem jim se sourozenci "vystrojila". Nikdy nebyli sami, trávila jsem s nimi  hodně času a poslouchala ráda jejich vyprávění. Už vidím, jak by to vypadalo, kdybych jim řekla: Mami, tati mám vás ráda. V odpověď by zaznělo něco jako - no jo, vždyť my tebe taky. Nesmíš se tak dívat na americké filmy... A táta by celou situaci ještě určitě zlehčil nějakým vtipem.

Život, to jsou samé  ztráty a nálezy. Ztráty musíme překonat a zase něco dobrého nalézt. Měla jsem štěstí, že moje největší volby, to je volba školy a tím životního povolání, a volba mého manžela dopadla dobře. Není tedy třeba nic vracet a měnit. Bugy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To byla moc hezká bilance. Hlavně, že to nejdůležitější vyšlo. Simona

Ještě asi hodinu máte na to, abyste se pokusily získat knihu „Jsou i jiní lidé“ s podpisem a věnováním autora, amerického spisovatele a novináře George Blechera. Napište mi, co byste na svém životě změnily, kdyby šel vrátit čas. Těším se na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama