Vlastimil Vondruška povolal opět do služby Jiřího Adama z Dobronína v knize nazvané Mstitel z Jenštejna.
Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském  hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.

Stanislavu Češkovi vycházejí hned dva romány. Prvním z nich je historická krimi Případ uprchlého biskupa z posledního desetiletí 9. století.

Východofranský král Arnulf se rozhodl zaútočit na Moravské království a podrobit si je tak, jak se to nepovedlo jeho dědovi Ludvíkovi. Kníže nitravský, syn krále Svatopluka Mojmír II., chystá svatbu s Ivanou, dcerou bojnianského župana Kosory, přítele knížete Slavomíra. Slavomír, který je i přítelem Mojmírovým, samozřejmě se svými druhy na svatbě nemůže chybět. Snoubence má v nitravském biskupském kostele svatého Emmerama oddat Wiching, biskup nitravský. V předvečer svatby však záhadně mizí. A Slavomír s Erikem musí urychleně jednat.

Druhým pak Ukradená vražda v edici Původní česká detektivka, další ze série románů inspirovaných skutečnými případy, které řešili brněnští kriminalisté. Ve stejné edici vychází i detektivka Homunkulus Jitky Ptáčkové.V Praze je zavražděna bohatá podnikatelka a způsob jejího násilného usmrcení se podobá několika dalším z předchozích let. Vždy šlo o bohaté, už dávno ne mladé ženy a společným jmenovatelem je i vražedný nástroj, který je jedním velkým otazníkem. Tápající kriminalisté se obracejí na někdejší kriminalistickou legendu, Viktora Ereta, který přislíbí pomoc a pouští se do pátrání vlastními cestami.

Více na MOBAKNIHY.CZ

Reklama