A co říkáte na tuhle:

Sousedům mých příbuzných, kteří bydlí v malé obci východně od Prahy, se nedávno stala neuvěřitelná věc. Jednoho dne přišli domů a koukali, že mají rozbité okno. Někdo se dostal dovnitř, a ačkoli tam měli plno drahých věcí, elektroniku a tak, zmizely jim asi jen dvě stovky, které měli položené na jídelním stole. No, manželé byli rádi, že se jim nakonec neztratilo nic většího.

Na celou událost už pomalu zapomněli, když jim po pár dnech přišel dopis, kde se všechno vysvětlilo. V dopise psala parta nějakých mladíků z Prahy, že byli před pár dny v okolních lesích na čundru a došly jim peníze, tak se vloupali do nejbližšího domu a vzali si jen tolik, aby měli zpátky na vlak. A že se moc omlouvají, že si vybrali zrovna jejich dům, a jako omluvu posílají dva lístky do Vinohradského divadla.

No to je od nich hezké, řekli si ti manželé, a protože lístky do divadla jsou strašně drahý a do Prahy se za kulturou zas tak často nedostanou, tak se v určený den oblékli do gala a vyrazili do Prahy. Představení se jim moc líbilo, vraceli se pozdě v noci domů ve skvělé náladě, jak jsou dneska ti mladí vlastně slušní - a našli svůj dům kompletně vykradený, i nábytek jim odvezli!

Soutěž: Upřímnost je v malých dávkách nebezpečná, ve velkých smrtelná.

Reklama