Velmi nás těší, že dnešní téma zaujalo i manžela naší čtenářky s nickem Lissey. Nelenil a „vzal si její slovo“ J Více již ve velmi pěkném a optimistickém příspěvku.

Malé vysvětlení na úvod: Koukal jsem manželce přes rameno a téma mě velmi zaujalo. Zabavil jsem jí notebook a s dovolením bych výjimečně přispěl do diskuze. Petr.

Česká dívka se v roce 2006 stala nekrásnější na celém světě, čeští sportovci, nejen hokejisté, ale tenisté nebo atleti jsou proslavení nejen v Evropě ale i za „velkou louží“. Čeští vědci jako pan profesor Holý nebo Banka Říhová hravě obstojí v konkurenci světových mozků. Říká se, co Čech to muzikant a také znám rčení zlaté české ručičky…

Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal, to řekl panovník, který dal celé středověké Evropě na vědomí, jak statečného mají Čechy panovníka ( no dobrá, rodokmen Jana Lucemburského není zrovna ryze český), ale jeho syn, Karel IV byl nejen králem českým, ale také císařem římským, tak schopný to byl panovník.

České pivo, české sklo.. to všechno je nebo ještě nedávno bývalo pojmem. Na celém světě poslouchají Janáčkovu, Dvořákovu či Smetanovu hudbu. V celém kulturním světě znají Formana, Kunderu, ale taky Zrzavého, Čapka nebo Filu. Mohl bych takto ještě dlouho jmenovat slavné Čechy, kteří přispěli k tomu, aby se lidem lépe a snáze žilo, kteří dali světu vědět, že nějaké Čechy v srdci Evropy vůbec leží.

A proto jsem rád, že jsem Čech. Fandím nejen sportovním týmům, ale všem, kteří dávají o nás všech vědět i dnes. Samozřejmě mám na mysli ty, na které se bude jednou vzpomínat jako na Čechy, kteří přispěli k dobré pověsti České země. 

Lissey

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Moc hezky jste to napsal. Až jsem poskočila radostí na židli a moje hrdost na to, že jsem Češka, povyrostla.
Pozdravujte vaši manželku a klidně nakukujte přes rameno častěji :)
Pěkný den oběma
Saša

Téma dnešního dne 9. května:
Na co jste v historii naší země hrdé?

(anebo nejste)

Vaše články budou jistě silná káva – a tu ode mě i dostanete. Mám ji už připravenou tady na stole.
Jde o dárkové balení Douwe Egbert

kava

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama