Ne že by tu druhou zratila, nebo to byl nějaký výstřelek, jak by se mohlo zdát, ale má „ohříváček“ v podobě ruky svého manžela. Když se s ním vede, druhou rukavici prý nepotřebuje. To je hezké, že?

Rukavice jsou v naší rodině velmi důležitým doplňkem. Mají nejen funkční, ale často psychologický význam. Moje malá dcera rukavice zbožňuje. Takové ty veselé, pletené, prstové rukavičky, kdy každý prstík představuje panáčka s vlásky a obličejíkem.

Když jedeme někam dál vlakem, v čekárně u doktora nebo kdekoli, kde máme dlouhou chvíli, se nám moc osvědčily. Mockrát jsme s nimi hrály improvizované divadlo a to tak přesvědčivě a s nadšením, že se díval celý zbytek čekárny a někteří by se určitě rádi přidali, kdyby ovšem měli rukavice!

Šňůrkou spojené malé rukavičky provlečené skrz rukávy kabátku... to je pro mě dojemnou vzpomínkou na dobu prožitou ve školce.. na vycházky ruku v ruce s Milánkem a Haničkou. I oni měli rukavičky přivázané, jinak vznikali další a další sirotci, nepárové rukavice, které se ve školce v šatně vyvěšovaly na zvláštní nástěnku a kde, když měly maminky štěst, si občas našly tu druhou do páru. Byla to taková napínavá hra...

Můj malý, roztržitý bratr často ze školky přinesl rukavice sice obě dvě, ale každou jinou. A nepřikládal tomu žádný význam, nechápal, proč se maminka zlobí a diví.. Na každou ruku jednu rukavici měl a že byla jedna žlutá s palcem a druhá modrá prstová... to mu nepřišlo podstatné. Rukavice patří k zimě. Jen někdy mám na ruce jen jednu.. to když se za tu druhou vedeme s manželem a ten hřeje tak, že mi stačí rukavice na tu druhou ruku..

Lissey.

To máte moc krásný ohříváček, milá Lissey. Lepší než rukavice.

Jak si zahříváte ruce vy, milé ženy-in? Napíšete nám také o svých rukavicích? Vzpomínáte na rukavičky z dětství? Pletla vám je maminka, nebo babička? Naučila jste se to od nich?

Nebo si rukavice raději kupujete? Jaké nosíte právě teď v těchto mrazivých dnech? Napište nám a inspirujte se navzájem

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Můžete vyhrát tuto pěknou cenu

dárek

Reklama