Složení

Na košíčky:
110 g měkkého másla
220 g cukru krupice
2 vejce
120 g mletých lískových oříšků
115 g hladké mouky
1 lžičky (2 g) prášku do pečiva
špetka
soli
120 ml plnotučného mléka
150 g pomazánky Nutella®

Na sněhové pusinky:
2 bílky
185 g cukru krupice
50 g vody

Postup:

Na košíčky:

Předehřejeme troubu na 170 °C (340 °F) a mřížku umístíme do středu trouby. Na košíčky vyšleháme máslo s cukrem do pěny,
trvá to asi 5 minut. Pak do pěny vmícháme vajíčka a mleté lískové ořechy. Do jiné mísy prosejeme mouku s práškem do pečiva a solí. Pak ji zapracováváme do pěny s lískovými oříšky, až se vše spojí na hladké těsto. Těstem naplníme 10 papírových košíčků na muffiny. Vložíme do trouby a pečeme 20–25 minut , až párátko zapíchnuté do středu moučníků nelepí. Košíčky necháme na mřížce vychladnout. Z vychladlých košíčků odkrojíme vršky, které později použijeme jako víčka. Lžící vyhloubíme do košíčků jamku.
Pomocí cukrářského sáčku s hladkou trubičkou plníme košíčky pomazánkou Nutella®, zhruba 15 g do každého. Pak přiklopíme víčka.

Na sněhové pusinky:

V malém rendlíku zahříváme 150 g cukru a vodu, až dosáhne teploty 118 °C (245 °F). Mezitím v misce ručním elektrickým mixerem šleháme bílky za postupného přidávání 35 g cukru, až se tvoří nadýchané špičky. Jakmile cukrový sirup dosáhne teploty 118 °C (245°), zvýšíme obrátky mixeru a po stěně misky přiléváme sirup. Dokud jsou stěny misky teplé, pokračujeme ve šlehání. Cukrářský sáček s hladkou trubičkou naplníme sněhem a na zaklopené vršky košíčků vytlačujeme sněhové pusinky. Mikrohořákem pusinky zkaramelizujeme. Košíčky se sněhovými pusinkami můžeme také dát zkaramelizovat dát do trouby nastavené na gril při nejvyšší teplotě.

Reklama