eererewr.jpg

Foto: Profimedia

I když ne každý zná podrobně k-pop (hudební žánr, který vznikl v Jižní Koreji; pozn. redakce), možná jste alespoň slyšeli o fenoménu Blackpink. Jde o dívčí skupinu z Jižní Koreje, která se stala populární po celém světě, podobně jako chlapecká skupina BTS. Chytlavé melodie, ve kterých se mísí taneční beaty se silnými vokály a rapem, jsou tím, co z nich udělalo hvězdy světového formátu.

Navíc se vůbec poprvé v historii stalo, aby měla jediná skupina na YouTube rovnou tři hudební videoklipy s více než miliardou zhlédnutí. Šlo o písně DDU-DU DDU-DU (2018), Kill This Love (2019) a How You Like That (2020). Ty navíc v době svého vydání překonaly nejvyšší počet zhlédnutí za 24 hodin, přičemž třetí jmenovaná píseň pokořila tři Guinnessovy rekordy a vytvořila dva nové. V současné době jsou Blackpink druhou nejsledovanější dívčí skupinou na Spotify a nejodebíranějším hudebním umělcem na YouTube. V roce 2020 získaly dívky cenu na MTV Music Video Award. Šlo o první vítězství dívčí skupiny z Jižní Koreje.

profimedia-0424166824.jpg

Foto: Profimedia

Mnoho lidí zaujaly kromě hudby ale i jejich outfity, které jsou vždy perfektně propracované do posledního detailu. Ať ve videoklipech, na koncertech, nebo na jakýchkoliv jiných veřejných vystoupeních. Jednou z nejlépe oblékaných členek skupiny je podle fanoušků Thajka Lalisa Manoban (dříve Pranpriya Manoban) alias Lisa. Ráda v oblékání riskuje, ale vždycky jí to vyjde.

Stejně jako dokáže míchat vokál s rapem a k tomu přidat své perfektní taneční kreace, dokáže také míchat výrazné barvy a různé styly tak, že to z ní dělá skutečnou módní ikonu. Pokud nejste jedním z 30 milionů lidí, kteří ji sledují na Instagramu, možná se právě teď mezi ně připojíte.

Kromě toho, že je Lisa zvaná na spousty módních událostí, které se konají po celém světě, také se občas objeví v roli modelky. Ať už jde o focení pro některou módní značku, kosmetiku, nebo o přehlídku. Vidět jsme ji mohli například na módní show Celine Summer 22. V září roku 2020 byla totiž jmenována jednou z ambasadorek značky.

Také se připojila k ambasadorkám značky Bulgari, jako jsou například Zendaya, Ester Exposito, Priyanka Chopra, Shu Qi, Vittoria Ceretti nebo Lily Aldridge. A čas od času nafotí luxusní kolekci šperků. Elegantních snímků z kampaní pro tuto italskou značku má plný Instagram.

Lisa dokáže zaujmout na pódiu v odvážném sexy outfitu, který je obvykle sladěný s tím, co mají na sobě ostatní členky Blackpink, ale také v rozverných šatičkách s volánky nebo puntíky. Lisa ukázala, že se nebojí kombinovat ani různé potisky. Na jaře 2019 se například zúčastnila přehlídky Michaela Korse v červených puntíkovaných šatech, ke kterým si vzala kabelku posetou květy.

Jak již bylo zmíněno výše, Lisa je velkou fanynkou barev a nebojí se je kombinovat. Zelená a žlutá! Žlutá a fialová! Na akci Mulberry v roce 2018 dokázala, že tyto barvy vypadají nádherně, když se nosí společně. Ke žlutým kalhotám do zvonu sladěným s bílou halenkou se žlutými kvítky oblékla zelené sandály na podpatku a celek doplnila fialovou kabelkou.

eew.jpg

Foto: Profimedia

Lisa také miluje loga. Když už si vezme ležérnější outfit, jako je obyčejná mikina a džíny či tepláky, ozvláštní ho alespoň potiskem. V takových outfitech je většinou spatřena na letišti. Jsou ostatně pro cestování pohodlné. I tak ale vypadá vždy stylově. Jako světoznámá celebrita je navíc neustále v hledáčcích fotoaparátů paparazzi. 
 
Plný nejrůznějších módních kousků je i videoklip k titulní skladbě jejího sólového alba Lalisa. Od vlajících plesových šatů a třásní až po divoce potištěné komplety, kterými vzdává hold Iron Maiden.


 
Zdroje: Autorka článku, Vogue, InStyle, Lisy Instagram